10 цікавинок від сайту біологія та інформатика

Кульбаба лікарська від раку

10 цікавинок

1. Канадські медики вивчають дію водного екстракту коренів кульбаби на ракові клітини. У культурах клітин та на мишах доказано, що цей екстракт заставляє хворі клітини розпадатися, не зачіпаючи здорових. Доказана ефективність дії екстракту кульбаби на рак підшлункової, товстого кишечника, меланому та лейкемію. Вже проводяться експерименти на 30 хворих.Гени, імунітет та погода

2. Генетики із Кембриджського університету (Англія) стверджують, що 20% наших генів вмикаються та вимикаються в залежності від змін погоди. У жителів північних та помірних країн взимку вмикаються гени імунного захисту, щоб захистити організм від простуди. А в жителів тропіків у сезон дощів вмикаються гени від малярії та інших захворювань, що переносяться комарами.

3. За даними американських біологів від раку помирає 4,8% слонів, тоді як у людей цей показник коливається від 11 до 25%. Пояснюють це тим, що в слона близько 20 копій гену TP53, а в людей лише одна. Саме цей ген і захищає від раку.

4. За кадрами кінозйомки була визначена швидкість кидка водяного щитомордника — двометрового родича гадюки, який водиться на південному-сході США. На отруйний укус припадає 50-90 мілісекунд, причому голова змії рухається зі швидкістю 2,98 метри в секунду.

5. Людство викидає в атмосферу 30 мільярдів тон вуглекислого газу щорічно.

6. В порожнині рота людини живе близько 700 видів мікроорганізмів. Більшість з них не несуть ні користі ні шкоди.

7. Досліди, які були проведені в університеті Неймегену (Нідерланди), показали, що заняття спортом через чотири години після уроків в школі чи лекцій в університеті сприяють кращому запам’ятовуванню пройденого матеріалу.

8. Англійські палеонтологи виявили, що в епоху гибелі динозаврів, 66 мільйонів років тому, разом із ними вимерло 93% живших тоді ссавців.

9. Найвище дерево тропічного лісу знайшли в Малаві. Це shorea faguetiana – рослина із сімейства діптерокарпових. Його висота становить 94,1 метра. Секвої виростають значно вищими, проте в тропіках вони не ростуть.

10 цікавинок

10. Як побачив англійський програміст Джон Хьорст —2016 рік, якщо його записати в двійковому форматі являється паліндромним числом: 111110000011111, тобто читається з обох сторін однаково. Наступним таким роком буде 20664.Залишити відповідь