10 цікавинок від сайту біологія та інформатика

1. Бактерія, яка саме найшвидше розмножується – це Vibrio natriegens, що живе в вологих солончаках. В хороших умовах кількість мікробів подвоюється кожні 10 хвилин. Для порівняння: туберкульозна пальчика подвоює свою чисельність кожні 12-16 годин, кишкова паличка за 20 хвилин.2. Спостерігаючи за поведінкою більш ніж 1600 кабанів в Чехії, біологи помітили, що вони люблять розміщуватися по осі північ-південь. Таким чином список тварин, які орієнтуються за магнітною стрілкою поповнився ще одним видом.

3. За оцінкою ботаніків у світі відомо близько 391 тисяча вищих видів рослин. З них 369 тисяч — це квіткові рослини, решта — це хвойні, саговники, папоротеподібні та інші, які не мають квітів. Людина використовує близько 31 тисячу видів, із них більш як 17 тисяч видів в медицині, 9 тисяч споживає в їжу та використовує на корм худобі.

4. Дослідивши 50 будинків в городку Рейлі штату Північна Кароліна (США), ентомологи знайшли 579 видів павуків, кліщів, жуків, мух, мурах та інших членистоногих. В середньому було знайдено 100 видів на один будинок. Частина цих видів живе з людиною постійно, інші залітають чи заповзають із вулиці.

5. Самим частішим захворюванням є простуда, за 2015 рік було зареєстровано 17,2 мільярдів випадків інфекцій верхніх дихальних шляхів.

10 цікавинок від сайту біологія та інформатика

6. Кофе, чай, дерево какао, кола та декі інші рослини синтезують кофеїн не для любителів бодрящих напоїв, а для захисту від комах-шкідників. Для них це отрута (для людини у великих дозах теж). Але живі організми мають здатність пристосовуватися до всього. І не винятком став жучок Hypothalamus hampei, який проводить все своє життя на зелених кавових зернах і чудово ними живиться. Співробітники Міністерства сільського господарства США зібрали жучків із кавовиробничих регіонів від Мексики до Індії та знайшли в кишечнику у всіх цих комах та їхніх личинок бактерію, яка встигає розкласти кофеїн до того, як він почне всмоктуватися у стінки кишечника. Після того як жукам згодували антибіотик та продовжували годувати кофейними зернами, їхня лабораторна колонія зменшилася на 95 %. Заразили знову кофеїновою бактерією — і чисельність відновилася.

Боротися із шкідниками, обприскуючи плантації кофе нерозумно. Краще для боротьби із шкідливими комахами використовувати бактеріофаги – віруси, які вбудовуються в бактерію та вбивають її.

7. Слідкуючи за температурою води 235 озер всього світу, було виявлено, що вона за останні 25 років підвищувалася на 0,34℃ кожні 10 років, тоді як температура повітря зростала лише на 0,25 градуси.

8. Італьські дослідники синтезували декілька типів штучних пріонів — білків, які здатні до розмноження в організмі та визивають хвороби.

9. Близько 56 тисяч років назад вулканічні викиди вуглекислого газу в атмосферу Землі сильно виросли, що призвело до глобального потепління, температура від цього зросла на 5-8℃. Зараз за рік викидається в 10 разів більше CO2 як тоді.

10 цікавинок від сайту біологія та інформатика10. Природа досить винахідлива. І дика морква не стала винятком. Ця рослина досить широко поширена та зростає на полях, біля доріг, на сміттєзвалищах. І має вона цікаве пристосування для приваблення комах-запилювачів. На початку цвітіння в центрі кожного суцвіття з’являється квітка майже чорного кольору. Припіднята над поверхнею вона створює ілюзію сидячої на суцвітті комахи. І до такої несправжньої комахи починають злітатися різні жучки, мушки та метелики, які і запилюють рослину. Як тільки у суцвітті буде запилена достатня кількість квітів — штучна комаха зникає.

Залишити відповідь