Роботи вступають в боротьбу з агресивними видами тварин

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року
 

Конспекти 10 клас за новою програмою 2018 року. Всі предмети! Детальніше...

 

Останнім часом почастішали випадки, коли агресивні види тварин, плазуни або риби з’являються там, де вони не мешкали раніше природним чином. У більшості випадків такі тварини навмисно або ненавмисно привозяться і випускаються людьми в природу, де, з-за відсутності у новозаселених видів природних ворогів, хижаків, вони розмножуються неконтрольованим чином, завдаючи непоправної шкоди збалансованій раніше екосистемі. Одним з яскравих прикладів такого “вторгнення” в екосистему є риби-крилатки з сімейства скорпенових, які більш відомі під назвою риба-лев (lionfish).

Спочатку ореолом проживання цих риб була тропічна зона Індійського океану. Але в нинішній час їх можна зустріти на Бермудах, у Карибському морі, в Мексиканській затоці і навіть далеко на півночі, в районі Лонг-Айленда, Нью-Йорк. Крилатки є яскравими, красивими і незвичайними рибами, основною особливістю є довгі голки їхніх плавників, на кінцях яких знаходяться шипи з отрутою. Зустріч людини з такою рибою в морі небезпечна дуже неприємними наслідками, а відсутність у неї природних хижаків в Атлантичному океані призводить до того, що вони знищують і витісняють з середовища проживання промислові види риби.

“Але у нас зараз в розпорядженні є такі засоби і технології, про які кілька років тому можна було лише мріяти” – розповідає Колін Енгл (Colin Angle), генеральний директор компанії IRobot, що випускає відому серію роботів-прибиральників Roomba.

Колін Енгл, спільно з деякими його колегами, створили нову компанію, яка зайнялася розробкою і виробництвом робота, використовуваного в якості інструменту екологічної боротьби. Робот Guardian LF1 озброєний пристроєм електрошоку, яким він вражає рибу-лева, яка підбирається потім за допомогою спеціального підводного “пилососа”. Під час випробувань цього робота, проведених в свій час в районі Бермудських островів, за два дні робот Guardian LF1 зловив 15 риб, які потім були приготовлені кухарем, який прийняв всі необхідні запобіжні заходи.

Rozetka UA

В даний час робот Guardian LF1 існує у вигляді дослідного зразка, вартість якого становить десятки тисяч доларів. Але при навіть дрібносерійному виробництві вартість робота може бути знижена до 500 доларів. В такому випадку він швидко окупить себе і почне приносити дохід своєму власнику, адже один 1 фунт (450 грам) м’яса риби-лева коштує близько 10 доларів.

“І ми не збираємося зупинятися тільки на боротьбі з рибою-левом” – розповідає Колін Енгл, – “В природі спостерігається безліч випадків таких вторгнень в екосистему, і в даний час ми вже володіємо всім необхідним для створення спеціалізованої робототехнічної екологічного зброї”.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Захисти свій комп’ютер та смартфон

ESET NOD32


... ...

Залишити відповідь