Роботи вступають в боротьбу з агресивними видами тварин

Останнім часом почастішали випадки, коли агресивні види тварин, плазуни або риби з’являються там, де вони не мешкали раніше природним чином. У більшості випадків такі тварини навмисно або ненавмисно привозяться і випускаються людьми в природу, де, з-за відсутності у новозаселених видів природних ворогів, хижаків, вони розмножуються неконтрольованим чином, завдаючи непоправної шкоди збалансованій раніше екосистемі. Одним з яскравих прикладів такого “вторгнення” в екосистему є риби-крилатки з сімейства скорпенових, які більш відомі під назвою риба-лев (lionfish).Спочатку ореолом проживання цих риб була тропічна зона Індійського океану. Але в нинішній час їх можна зустріти на Бермудах, у Карибському морі, в Мексиканській затоці і навіть далеко на півночі, в районі Лонг-Айленда, Нью-Йорк. Крилатки є яскравими, красивими і незвичайними рибами, основною особливістю є довгі голки їхніх плавників, на кінцях яких знаходяться шипи з отрутою. Зустріч людини з такою рибою в морі небезпечна дуже неприємними наслідками, а відсутність у неї природних хижаків в Атлантичному океані призводить до того, що вони знищують і витісняють з середовища проживання промислові види риби.

“Але у нас зараз в розпорядженні є такі засоби і технології, про які кілька років тому можна було лише мріяти” – розповідає Колін Енгл (Colin Angle), генеральний директор компанії IRobot, що випускає відому серію роботів-прибиральників Roomba.

Колін Енгл, спільно з деякими його колегами, створили нову компанію, яка зайнялася розробкою і виробництвом робота, використовуваного в якості інструменту екологічної боротьби. Робот Guardian LF1 озброєний пристроєм електрошоку, яким він вражає рибу-лева, яка підбирається потім за допомогою спеціального підводного “пилососа”. Під час випробувань цього робота, проведених в свій час в районі Бермудських островів, за два дні робот Guardian LF1 зловив 15 риб, які потім були приготовлені кухарем, який прийняв всі необхідні запобіжні заходи.

В даний час робот Guardian LF1 існує у вигляді дослідного зразка, вартість якого становить десятки тисяч доларів. Але при навіть дрібносерійному виробництві вартість робота може бути знижена до 500 доларів. В такому випадку він швидко окупить себе і почне приносити дохід своєму власнику, адже один 1 фунт (450 грам) м’яса риби-лева коштує близько 10 доларів.

“І ми не збираємося зупинятися тільки на боротьбі з рибою-левом” – розповідає Колін Енгл, – “В природі спостерігається безліч випадків таких вторгнень в екосистему, і в даний час ми вже володіємо всім необхідним для створення спеціалізованої робототехнічної екологічного зброї”.

Джерело: http://www.dailytechinfo.orgЗалишити відповідь