В Австралії знайдений родич м'ясоїдних паразитів

В Австралії знайшли родича м’ясоїдних паразитів. Новий вид отримав назву Zelonia australiensis.
Ілюстрація Doc. RNDr. Josef Reischig, CSc./Wikimedia Commons.

Нещодавно вчені виявили новий вид паразита, що мешкає в Австралії (отримав назву Zelonia australiensis). Цей шкідник має загального предка з жахаючою багатьох людей групою м’ясоїдних паразитів.Джоел Барретт (Joel Barratt), експерт в області паразитизму з Технологічного університету Сіднея і провідний автор дослідження, говорить, що новий вид, ймовірно, хоч і не харчується плоттю, але його дуже важливо вивчати. Він вважає, що вчені повинні бути краще інформовані про різні тропічні хвороби, які виникають в регіоні, і можуть бути якимось чином пов’язані з новим паразитом.

Відкриття Z. australiensis збіглося зі збільшенням випадків зараження лейшманіями в Австралії, та й в усьому світі за останні кілька десятиліть. Пояснимо, що лейшманії — це м’ясоїдна “версія” паразитів. Поширення лейшманій також збільшило частоту появи захворювання, що викликається паразитом — лейшманіозу.

Один з дослідників Деміен Старк (Damien Stark) з Лікарні святого Вінсента в Австралії говорить, що розвиток міжнародного туризму і збільшення числа мігрантів з епідемічних районів зробило лейшманіоз “імпортованою” інфекцією на Зеленому континенті.

“До теперішнього часу не було зареєстровано жодного випадку місцевої передачі інфекції. Вважалося, що в Австралії просто відсутня комаха-переносник, яка здатна передавати лейшманію. Наше дослідження показало, що, можливо, справи йдуть зовсім інакше”, – говорить Старк.

“У поєднанні з попередніми дослідженнями ця наукова робота дає зрозуміти, на що саме ці паразити здатні. У минулому вони могли захопити якусь ту нову для них територію, адаптуючись до зараження нових видів”, – говорить Барретт.

Подібні дані піднімають важливе питання: чи допомагає людська діяльність збільшувати можливості видам, заражаючих людей, займати територію австралійської землі? “- міркує дослідник. Раніше схожа ситуація спостерігалася при розширенні ареалів паразитів в різноманітних місцях.” Поширення малярії з Африки в Європу і Північну та Південну Америки — яскравий тому приклад “, – додає Барретт.

Дослідники вважають, що розуміння природи нового паразита та еволюції виду в цілому може надати їм більше інформації про передачу лейшманії. І знизити можливі ризики для населення Зеленого континенту.

За словами фахівців, в Австралії в цілому медики не мають методик та інструментів для боротьби з різними тропічними хворобами – лихоманкою Денге, вірусом Зіка, японським енцефалітом, лихоманкою чикунгунья та іншими. Так що будь-яка інформація про паразитів допоможе уникнути серйозних наслідків
Відкриття нового виду описано в статті наукового журналу PLOS Neglected Tropical Diseases.
Джерело: http://www.vesti.ruЗалишити відповідь