Відкрито новий вид жуків, які подорожують на мурашиному таксі

Сильні щелепи допомагають жукам Nymphister kronaueri подорожувати на спинах мурах.

На знімку біля мурашки нібито два черевця, але насправді одне з них це жук.
Фото D. Kronauer.

Ентомологи з Німеччини і США відкрили новий вид жуків-карапузиків під назвою Nymphister kronaueri. Живуть ці комахи в Коста-Ріці, а основна особливість їх полягає в любові до подорожей “автостопом” на кочових мурах.
Жуки N. kronaueri дуже мініатюрні (в довжину досягають 1,5 міліметра, в ширину – до 1,4 міліметра) і володіють сильними мандибулами (або жвалами – це верхні парні щелепи ротового апарату). Саме вони допомагають жукам чіплятися за мурах.
Але найцікавіше — це форма тіла представників нового виду. Вона округла, опукла і субсферична, що робить жука практично невідмітним від черевця мурашки. Розглядати його на фото або відео можна лише збоку, і виглядає це, немов біля мурашки подвійне черевце, кажуть експерти.

Вчені вважають, що таке маскування допомагає жукам подорожувати непомітно. “Ми думаємо, що, імітуючи цю частину тіла мурахи, вони, можливо, зменшують шанси на те, що інші мурахи їх помітять”, – пояснює фахівець по кочовим мурашкам Деніел Кронауер (Daniel Kronauer) з університету Рокфеллера в Нью-Йорку. На честь Кронауера і був названий новий вид, оскільки саме він вперше виявив хитрих жуків-мандрівників, стежачи за міграціями мурах.

Інше питання — навіщо жукам потрібні такі подорожі. Нагадаємо, що в середньому швидкість руху колони мурах-кочівників складає близько 20 метрів на годину, а переходи в пошуках нового місця для гніздування тривають по кілька днів. Дослідники поки що лише припускають, що “мурашине таксі” пов’язане з труднощами самостійного переміщення в умовах тропіків.

Відомо, що багато видів пристосувалися до подорожей “автостопом” на інших комахах, оскільки це захищає їх від хижаків, допомагає знайти нові місця проживання, а також їжу. Причому таким хитрощам вже не один мільйон років.

Джерело: https://www.vesti.ruЗалишити відповідь