Учені продемонстрували на практиці можливість створення ДНК-комп'ютера

Якщо вам відомо, що ДНК являє собою генетичний код, результатом виконання якого є життя, то вам буде не важко уявити, що за допомогою ДНК можна виконувати інші обчислення і вирішувати інші завдання. Ідея використання ДНК для створення молекулярних ДНК-комп’ютерів була висунута ще в 1984 році, такі комп’ютери, за рахунок особливостей їх структури та функціонування, можуть впоратися з вирішенням певних завдань набагато швидше і ефективніше звичайних комп’ютерів. Крім цього ДНК має цілу низку переваг у порівнянні з кремнієм, вона має дуже малі розміри, молекули ДНК відрізняються високою стабільністю і можуть залишатися в первісному вигляді протягом дуже довгих проміжків часу.Групі вчених з Манчестерського університету, очолюваною професором Россом Д. Кінгом (Ross D. King), вдалося створити новий обчислювальний пристрій на базі молекул ДНК. Це досягнення є не тільки одним із демонстрацій самої можливості, його головною особливістю є те, що створений вченими ДНК-комп’ютер є самореплікуючим, здатним збільшувати власну обчислювальну потужність в разі такої необхідності. Якщо, наприклад, для вирішення певної задачі традиційному комп’ютеру буде потрібно провести мільйон обчислень, то ДНК-комп’ютер в такому ж випадку зможе зробити мільйон копій самого себе і виконати завдання з більшою ефективністю.

«Уявіть собі, що перед комп’ютером стоїть завдання пошуку виходу з лабіринту, і він дістався до чергової розвилки» – розповідає професор Кінг, -«Традиційному комп’ютеру буде потрібно піти спочатку по одному шляху і повернутися назад в разі невдачі. ДНК-комп’ютер, в цей момент, може створити ще одну копію, яка піде по другому шляху, в той час, як початковий комп’ютер почне рухатися по першому. І, зовсім нескладно здогадатися, який з комп’ютерів впорається з таким завданням швидше».

Не варто очікувати, що незабаром ви зможете грати в одну з комп’ютерних ігор, дивитися відео або борознити простори Інтернету, а в надрах процесора вашого комп’ютера для цього буде працювати безліч ланцюжків молекул ДНК. Такі біологічні ДНК-комп’ютери призначені для виконання зовсім інших завдань. Їхньою справою в майбутньому буде боротьба з інфекціями, наприклад, «ремонт» організму людини і, можливо, обробка великих масивів різнорідної і різнопланової інформації.

Звичайно, робота, виконана вченими з Манчестерського університету, є лише початком довгого і складного шляху по ще зовсім невивченій області науки. Проте, цей шлях рано чи пізно повинен привести до створення ефективних обчислювальних пристроїв, яким буде під силу швидке вирішення завдань будь-якого ступеня складності.

Джерело: http://www.dailytechinfo.orgЗалишити відповідь