Створений новий тип пам'яті, здатної забезпечити збереження даних протягом тисячі років

Дослідницька група з університету Кобе (Kobe University), Японія, розробила технологію, що дозволяє створювати пристрої зберігання інформації, які здатні забезпечити збереження записаних в них даних протягом однієї тисячі років. Крім цього, чіпи такої пам’яті мають показник щільності запису інформації, які порівняні з аналогічним показником сучасних жорстких дисків.Робота пам’яті нового типу заснована на технології створення металевих наноточок, розташованих в місцях перетину ліній вибору адреси і біта, сформованих на кремнієвій підкладці. Наявність наноточки впливає на значення електричної ємності між двома провідниками, і виміряне значення цієї ємності можна перетворити в значення логічної 1 або 0.

Створений новий тип пам'яті, здатної забезпечити збереження даних протягом тисячі років

Оскільки дані кодуються за допомогою металевих частинок, вся ця технологія є стійкою по відношенню до температури, тиску і тимчасової деградації. А якщо запечатати чіп пам’яті в захисну оболонку, то дані на цьому чіпі можуть зберігатися протягом дуже довгого періоду часу. Спеціальні елементи на чіпі дозволять йому отримувати енергію, яка передається бездротовим шляхом, а читання інформації також буде здійснюватися за допомогою бездротових технологій.

В якості демонстрації японські дослідники надали дослідний зразок чіпа пам’яті, який має чотири інформаційних шари. Цей чіп був виготовлений за допомогою стандартної 180-нанометровій CMOS-технології, при цьому, показник щільності запису інформації склав 10 Гбіт на квадратний дюйм. Але якщо при виготовленні чіпів пам’яті використовувати 14-нанометрові технології і збільшити кількість інформаційних шарів до семи, то можна отримати показник щільності, що дорівнює 1 Тбіт на квадратний дюйм.

Створений новий тип пам'яті, здатної забезпечити збереження даних протягом тисячі років

Швидкість читання інформації з дослідного кристала невелика і складає близько 40 кілобіт в секунду. Але її можна буде підняти в майбутньому за допомогою більш швидкодіючих аналого-цифрових перетворювачів та інших електронних компонентів.

Звичайно, що перевірка часу зберігання інформації проводилася вченими за допомогою технології прискореної тимчасової деградації під впливом високої температури. Цей метод дає дещо приблизний результат, але і ці приблизні результати показали, що термін зберігання інформації складе не менше однієї тисячі років.Залишити відповідь