Рідкісного кита зняли на відео

Вчені вперше побачили і зняли на відео ремнезуба Тру — дуже рідкісного зубатого кита. В його існуванні сумнівалися деякі біологи, відзначається в статті, опублікованій в виданні PeerJ.

Ремнезуби Тру (Mesoplodon mirus) були виявлені ще в 1913 році зоологом з США Фредеріком Тру, коли той подорожував по тропічним і субтропічним водам Північної Атлантики. 

Китоподібні досягають в довжину 3,5-5 метрів, мають своєрідний дзьоб і два зуби. За словами дослідника Емми Керролл з Сент-Ендрюського університету в Шотландії, ремнезубі кити — вид, який нечасто зустрічається в природі . Тварини добре ховаються, а про їхнє життя майже нічого не відомо. Однак саме даний вид цих китів науковці та моряки бачили лише кілька десятків разів. Ніхто ніколи не ловив їх, не вивчав і не знімав на камери.

Біологам в 2012 році посміхнулася удача — тушку ссавця викинуло на один з Канарських островів. Приїхавши на місце вчені виявили загиблу тварину. Так вони стали першими океанологами, в розпорядженні яких виявилося тіло Mesoplodon mirus.

Тіло вивчили, а завдяки вивченню його ДНК Керролл почала пошуки цих рідкісних тварин біля берегів островів, куди було викинуто тварину. Після цього підтвердилося не тільки існування ремнезубів Тру, їх навіть зняли на відео. Також були отримані докладні підводні фотознімки живих самок і самців, і знімки їхніх дитинчат.

Порівняння ДНК і фотографій китів показало, що ремнезуби Тру відрізняються від іншого виду ремнезубів — китів Жерве (Mesoplodon europaeus). Забарвлення ремнезубів Тру змінюється в залежності від особини до особини, що ускладнювало їх виявлення в минулому.

Згідно зі спостереженнями вчених, спини деяких самців покриті характерними смугами різної довжини і товщини. На думку біологів, це шрами, отримані в сутичках за увагу самок.

Нова інформація про даний вид, на думку Керролл, дасть океанологам шанс з’ясувати більш точний ареал проживання цих китів. Це допоможе зрозуміти, чи загрожує їм вимирання, і чи потребують вони в захисту від рибалок і браконьєрів.Джерело: https://www.ridus.ru

Залишити відповідь