Сліди динозаврів

На 25-кілометровій ділянці західного узбережжя Австралії група дослідників, що представляють Університет Квінсленда, виявила сліди, які належать 21 різному виду динозаврів. Подібну знахідку можна назвати унікальною, стверджують фахівці. Місце, де сліди були виявлені, вже прозвали австралійським Парком юрського періоду.Вік каменів, сліди на яких залишили стародавні ящери, за оцінками палеонтологів становить від 127 до 140 мільйонів років, тобто відноситься знахідка до початку крейдяного періоду — відрізка часу, безпосередньо наступного за юрським періодом. Фахівці вважають, що вивчення виявлених слідів дозволить в значній мірі уточнити уявлення про австралійську фауну цієї епохи — в першу чергу, про сухопутних нелітаючих тварин. Повідомляється, що раніше в Австралії не знаходили сліди тварин, які відносяться до цього періоду. Більш того, вчені стверджують, що до сих пір нікому не доводилося і одночасно виявити сліди 21 виду динозаврів.

Один з виявлених слідів є одним з найбільших, коли б то не було знайдених палеонтологами. Він досягає 170 сантиметрів в довжину і належить стегозавру — великому травоїдному ящеру, «знаменитому» навіть серед далеких від палеонтології людей, завдяки характерним шипам на хвості і кістяним пластинам на спині. До цих пір фахівці не були впевнені, що за часів крейдяного періоду стегозаври мешкали на території Австралії.

За словами вчених, сліди належать, щонайменше, п’яти видам хижих динозаврів, шести видам довгошиїх травоїдних ящерів, що ходили на чотирьох ногах, чотирьом двоногим орнітоподам, які злегка нагадують птахів, і шістьом «броньованим» динозаврам.

Про знахідку повідомляється на сторінках наукового видання Journal of Vertebrate Paleontology.Залишити відповідь