Вчені виявили дивний приклад дії еволюції

Біолог Террі Орд з Університету Нового Південного Уельсу в Австралії і його колеги вивчали кілька сімейств собачковидних риб підряду променеперих. Дослідження проходило в околицях Раротонга, найбільшого з островів Кука.Під час відливу собачковидні рибки зазвичай знаходяться в басейнах біля берега. Але коли прибуває прилив, вони піднімаються на сушу і ховаються в скелях, поки вода не піде, повідомляє New Scientist.

Швидше за все, так вони уникають хижаків: з припливом до берега припливають камбали і крилатки.
Щоб перевірити, що могло б статися з собачковидними рибами, якби вони ігнорували прилив, вчені запустили в воду пластикові модельки. Їх доля виявилася незавидною: коли вода пішла, імітатори собачковидних рибок залишилися на березі зранені і покусані.

Зрозуміло, на суші рибок теж чекає небезпека: дослідники спостерігали атаки птахів. Але ризик бути з’їденими поза водою у рибок знижується приблизно на третину. Більш того, сухопутне життя має переваги: захищені від зовнішнього впливу «гнізда» в скелях дозволяють спокійно розмножуватися, а харчуватися рибки можуть водоростями і бактеріями, що мешкають серед каменів.

Фактично, кілька видів собачковидних риб на Раротонга і інших островах вже повністю здійснили перехід до життя на суші. Вони продовжують дихати зябрами, але розвинули потужніші хвостові плавники, за допомогою яких перестрибують з каменя на камінь.

За 400 млн років всього близько 33 сімейств риб перетнули кордон між водою і сушею, уточнюють фахівці, підкреслюючи, що стимулом для еволюційного процесу стала саме втеча від хижаків, а не пошук нових джерел їжі.
Тим часом, експерти сумніваються: безліч плазунів і ссавців, включаючи ігуан, морських змій і видр, відчувають пристрасть до підводної їжі і вважають за краще харчуватися як звикли, навіть якщо ризикують при цьому своїм життям.Залишити відповідь