Хакери атакують через Word

Підтверджені як мінімум 70 успішних атак на різні організації в Україні, Росії, Австрії та Саудівській Аравії. Шкідлива програма потрапляла на комп’ютери користувачів через заражені документи Microsoft Office.Для крадіжки даних зловмисники використовували мікрофони комп’ютерів і смартфонів.

Після того як користувачі відкривали файл, зловмисники могли отримати віддалений доступ до мікрофонів пристроїв і почати запис розмов в зоні дії мікрофонів. Записані розмови потім завантажувалися на файлообмінник Dropbox. Таким чином було вкрадено «сотні гігабайт даних». CyberX назвала цю масштабну атаку «операцією BugDrop».

За даними CyberX, в результаті операції були викрадені не тільки записи розмов, але і інші персональні дані — скриншоти, документи і паролі.

В першу чергу хакерів цікавили інженерні компанії та науково-дослідні інститути, правозахисні організації і ЗМІ. Більшість організацій, які постраждали від дій атакуючих, були розташовані в Україні. Також сліди BugDrop знайдені в Саудівській Аравії, Австрії та РФ. Крім того, зазначає CyberX, цілий ряд цілей хакерів знаходиться в самопроголошених Донецькій і Луганській народних республіках.

На думку експертів, провести таку складну операцію могла тільки дуже потужна організація з гарною інфраструктурою, необхідною для того, щоб розшифровувати і зберігати ці дані.

Джерело: http://www.iksmedia.ruЗалишити відповідь