У Бразилії впіймали саму рідкісну змію в світі

У Бразилії селяни впіймали в лісі удава довжиною 1,7 метра, що виявився представником одного з самих невловимих видів на планеті, передає Science.Селяни хотіли вбити змію, яка їх налякала. Однак вчасно згадали про плакати зоологів з проханням повідомляти їм про подібні знахідки. Так в руки вчених і потрапила змія, яка вважається однією з самих невловимих на планеті. Йдеться про удава Кропана (Corallus cropanii).

Науці відомо лише п’ять випадків зустрічі людей з цими зміями за всю історію. Зазвичай до дослідників удави Кропана потрапляли вже мертвими, так як місцеві жителі при зустрічі вбивали їх. Єдиний раз живий представник даного виду був обстежений в 1953 році. І ось вчені отримали другий шанс.

Дослідження проводить спільна команда з Університету Сан-Паулу і Інституту Бутантан. Змія виявилася самкою. Її довжина становить 1,7 метри, вага — 1,5 кілограми. Спина покрита візерунком з ромбів чорного кольору, живіт — жовтий. По краях рота розташовані глибокі ямки з рецепторами.

Змія не отруйна, харчується, ймовірно, птахами і дрібними тваринами. Вважається, що вона живе в кронах дерев. Вчені планують відпустити спійманого удава в ліс, встановивши на нього радіопередавач.Залишити відповідь