Розроблено нову технологію самоліквідації, яка покликана захистити інформацію, збережену в електронних пристроях

Функція самоліквідації електронного пристрою, досить наочно продемонстрована нам у фільмі «Місія нездійсненна», скоро зможе стати на захист інформації, що зберігається в портативних комп’ютерах, смартфонах і інших електронних пристроях, які використовуються державними службовцями або співробітниками корпорацій. Новий механізм самоліквідації, який розроблений вченими з науково-технологічного університету імені короля Абдалли (King Abdullah University of Science and Technology, KAUST), Саудівська Аравія, дозволяє зруйнувати електроніку за 10 секунд з моменту його активації. А ця активація може бути здійснена по бездротовій команді, за сигналом від певних датчиків або масою інших способів.Слід зазначити, що на світі вже існує досить багато різних технологій самоліквідації. Деякі з них спрацьовують досить швидко, але вимагають використання дорогих кристалів, в структурі яких спеціально створені механічні напруги. Інші ж технології, в яких використовуються менш дорогі матеріали, забезпечують час спрацьовування набагато довший ніж 10 секунд, що залишає зловмисникам досить часу на дезактивацію системи самознищення або на перекачку критичної інформації на зовнішній носій.

Основою нової системи самоліквідації є шар полімерного матеріалу, який швидко збільшується в об’ємі мінімум в сім разів при нагріванні до температури понад 80 градусів Цельсія. Тепло, необхідне для цього, виробляється нагрівачем, що черпає енергію від акумуляторної батареї електронного пристрою. Близько 500-600 міліват енергії, що пройшла через нагрівач системи самоліквідації, дозволяють їй знищити чіп за 10-15 секунд. А при потужності нагрівача в 300 міліват на цю справу потрібно близько хвилини часу. Проведені експерименти показали, що сила тиску, яка розвивається при розширенні полімеру, досить для пошкодження кремнієвого кристала товщиною 90 мікрометрів.

Використовуваний полімерний матеріал являє собою безліч пов’язаних крихітних сфер, усередині яких поміщений рідкий вуглеводневий матеріал. При підвищенні температури від 80 до 250 градусів матеріал мікросфер розм’якшується, укладена в них речовина випускається назовні і швидко випаровується, збільшуючи обсяг полімерного шару.

Дослідники з KAUST перевірили роботу системи самоліквідації в декількох варіантах. У першому варіанті використовувався датчик GPS, який спрацьовував, коли пристрій, який потрібно захистити віддалявся більш ніж на 50 метрів від контрольної точки. У другому випадку система самоліквідації спрацьовувала від світлочутливого датчика і такий підхід можна використовувати для захисту пристрою від проникнення в його начинку. І в третьому варіанті самоліквідація активізувалася дистанційно по команді, отриманої від смартфона іншої людини, на якому було встановлено відповідну програму.

А в найближчому часі дослідники з KAUST планують випробувати нові принципи самоліквідації по відношенню не тільки до чіпів, але і до друкованих плат, до жорстких дисків і інших вузлів комп’ютерів і електронних пристроїв, на яких може міститися критично важлива і секретна інформація.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org/Залишити відповідь