DragonflEye - бабка, перетворена в кіборга за допомогою надмініатюрних оптичних технологій

Співробітники лабораторії Charles Stark Draper Laboratory Inc., Кембридж, штат Массачусетс, США, в одній зі своїх робіт використовували розроблені ними оптичні провідники нового типу, так звані оптроди (optrode), які набагато менші і гнучкіші традиційного оптоволокна. Оптроди досить широко використовуються в діагностичній медицині, а фахівці лабораторії впровадили їх в мозок бабки, створивши бабку-кіборга під назвою DragonflEye. Ця жива істота з «дистанційним управлінням» може бути використана для прихованої розвідки, спостереження, моніторингу навколишнього середовища, доставки повідомлень і крихітних вантажів.



«Передача свого роду команд бабці вимагає того, щоб світло було направлене на певні ділянки головного нервового «шнура» цієї комахи, товщина якого не перевищує товщини найтоншої рибальського волосіні» – розповідає Джессі Уїллер (Jesse Wheeler), інженер-біомедик і науковий керівник даної програми, – «Для цього ми розробили нову технологію на базі спеціалізованих оптродів, які дуже гнучкі і можуть проводити світло по дуже зігнутим траєкторіям».

Ми вже неодноразово розповідали про те, що багато груп дослідників займалися перетворенням різних видів комах в кіборгів за завданням від американського Міністерства оборони. У цій справі були досягнуті деякі успіхи, головним з яких є впровадження мініатюрної електроніки і датчиків в личинку комахи так, щоб у дорослому віці комахи ці всі «доповнення» не можна було виявити неозброєним оком. Але пізніше, після деяких проривів в області мікроелектромеханічних систем і пристроїв, дослідники залишили комах у відносному спокої і звернули свою увагу на створення крихітних безпілотних літальних апаратів, розміри яких порівнянні з розмірами комах.

DragonflEye - бабка, перетворена в кіборга за допомогою надмініатюрних оптичних технологій

Однак, такі апарати, крім їх астрономічної вартості, мають величезний недолік – термін їх служби обмежений ємністю їх акумуляторної батареї. Маючи кібернетичні «добавки» бабка DragonflEye, позбавлена такої вади, вона може діяти протягом декількох місяців, поки стоїть тепла пора року і у неї є вода, їжа і сонячне світло.

Крім усього іншого живі бабки неймовірно швидкі і маневрені, вони здатні зависати на місці і робити настільки круті повороти, що перевантаження при цьому можуть досягати значення 9g. Крім цього, бабка-кіборг необтяжена вагою акумуляторної батареї, всю необхідну їй енергію вона отримує традиційним шляхом – через харчування, а несуча нею електроніка забезпечується енергією від крихітної і легкої сонячної батареї.

«Крім усього вищесказаного, технології, розроблені в рамках програми DragonflEye, дозволять нам вивчати поведінку комах, особливості їх польоту. Ми можемо навіть, змусити бабок-кіборгів виступати в нетрадиційній для них ролі – в ролі комах-запилювачів, які займуть місце швидко зменшуваної популяції медоносних бджіл» – розповідає Джессі Уїллер, – «Крім цього, розроблені нами оптроди можуть бути використані медиками і нейроінженерами як засіб доступу до окремих нервів і маленьких нервових вузлів, що дозволить здійснювати нові дослідження і застосовувати деякі інноваційні методи лікування захворювань».

Джерело: http://www.dailytechinfo.org



Залишити відповідь