Ємність оптичних дисків може бути збільшена в мільйон разів

Вчені із Казанського федерального університету, працюючи спільно з вченими з Гарвардського університету і Імперського коледжу в Лондоні розробили нову технологію оптичного записування та зберігання інформації. І розроблена ними технологія збільшує можливості запису інформації на одиницю площі у мільйони разів, у порівнянні із сучасними звичайними технологіями запису оптичної інформації. Основними перепонами на шляху збільшення щільності запису та максимальної ємності оптичних накопичувачів являються закони фізики. Тому що не можна світло сфокусувати в області, яка менша ніж половина довжини хвилі використовуваного світла. І якраз по цій причині збільшення ємності оптичних накопичувачів суттєво відстає від такої у магнітних дисків.«Фокусування лазерного світла в розробленій нами технології проводиться за допомогою оптичних наноантен, освітлюваних лазерним світлом з певною радіальною і азимутальною поляризацією» — розповідає Сергій Харінцев, керівник групи з Казанського федерального університету, — «А шар, який є носієм інформації, виготовлений на основі оптичної анізотропної полімерної плівки з так званого azo-барвника. Ділянки цієї плівки орієнтуються перпендикулярно напрямку поляризації падаючого на них світла, і, крім цього, поляризація отриманого потоку світла залежить від геометрії самої наноантени».

Запис та зчитування інформації можливий завдяки перемиканню між азимутальною та радіальною поляризацією світла. А швидкість перемикання залежить від рухомості елементів, що входять до складу azo-барвника, і яка, в свою чергу залежить від товщини шару носія інформації.

У даний час дослідники працюють над створенням дослідного зразка носія інформації, який буде в змозі вмістити в собі порядку 1 Пб інформації на квадратний дециметр площі. Якщо дана технологія буде розвиватися, то використання лазерних променів з орбітальним імпульсом поляризації дозволить збільшити показник щільності запису інформації на значну величину.

На даний час тестова технологія нового способу запису інформації дозволяє отримати щільність запису на рівні 100 терабайт на квадратний дециметр, що у 38 разів перевищує такий показник у самих ємних жорстких дисків. В майбутньому цей показник може бути збільшений до 1 Пб на квадратний дециметр, що у 1 мільйон разів перевершує щільність запису на стандартному DVD-диску. 

На жаль, технологія даного класу скоріш за все ніколи не появиться у вигляді пристроїв споживчого класу. В першу чергу це пов’язано із дороговизною. Тому таке технологічне рішення буде призначене для великих датацентрів, що будуть використовувати його для резервного копіювання та зберігання великих обсягів інформації.

Джерело: http://www.pravdareport.comЗалишити відповідь