П'ять технологій, які, на думку компанії IBM, увійдуть в наше життя за наступні п'ять років

Протягом останнього десятиліття представники компанії IBM готують і публікують прогноз “5in5” в якому перераховані п’ять футуристичних технологій і технологічних нововведень. Ці технології, згідно з думкою компанії IBM, міцно увійдуть в наше життя протягом наступних п’яти років і чинитимуть самий кардинальний вплив на деякі її аспекти.Штучний інтелект в ролі засобу медичної діагностики

Комп’ютери, оснащені системами штучного інтелекту з функціями глибинного машинного вивчення і самонавчання зможуть проводити аналіз мови пацієнта, написані ним слова, в пошуках деяких контрольних індикаторів, що виявляються в особливостях синтаксису, пунктуації та інших параметрів. Результати цього аналізу, суміщені з даними, зібраними за допомогою МРТ-або ЕЕГсканування, дозволять лікарям отримати більш детальну картину стану здоров’я людини, включаючи його психіку. А це, в свою чергу, дозволить діагностувати такі захворювання, як хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера, хвороба Хантінгтона, ПТСД і аутизм на самих ранніх стадіях.

Суперзір

Через п’ять років нові пристрої, що використовують гіпертехнологіі формування зображень і штучний інтелект, дозволять людям отримати зір, що охоплює більш широкий діапазон, ніж доступний нам зараз діапазон видимого світла. Комбінація декількох ділянок електромагнітного спектра дозволить людям проникнути в суть раніше невидимих речей, виявити потенційні небезпеки і багато іншого. Що важливіше, ці нові пристрої будуть портативними і доступними, тому отримати суперзір, яким раніше володіли лише супергерої з деяких науково-фантастичних фільмів, зможе кожен бажаючий.

Крім людей, нові технології суперзору зможуть стати дуже корисними для роботів, автомобілівроботів і для інших автоматизованих пристроїв. Наприклад, комбінація камер, що працюють в звичайному і міліметровому діапазонах, і інших датчиків дозволить системам керування транспортними засобами бачити крізь дощ і сніг, помічати такі явища, як ожеледь. А інші подібні речі допоможуть не тільки виявляти на дорозі перешкоди, але і оцінювати їх форму, матеріал, потенційну небезпеку. Наприклад, система зможе виявити і розпізнати шматок битої пляшки, наїзд на яку загрожує спущеним колесом.

Технології максроскопіі, які дозволять вивчити навколишній світ з безпрецедентним рівнем деталізації

Використання алгоритмів глибинного машинного вивчення та інших програмних засобів допоможе нам впорядкувати всю наявну інформацію про навколишній світ. Ця інформація збирається зараз і буде збиратися за допомогою мільярдів пристроїв, області чутливості яких виходять далеко за межі діапазону нашого зору і можливостей сприйняття. Все це можна назвати терміном “макроскопія”, але на відміну від мікроскопа, який бачить тільки маленькі речі, або від телескопа, який бачать далекі об’єкти, технологія макроскопіі охоплює все те, що оточує нас в нашому світі. Інтелектуальне програмне забезпечення таких систем макроскопічного аналізу зможе обробити величезні масиви наявної інформації з найвищим просторовим і тимчасовим дозволом, що, в свою чергу, дозволить виявити взаємозв’язки між об’єктами або явищами, які вислизали від нашої уваги раніше.Медичні лабораторії-на-чіпі

Через п’ять років широке поширення отримають пристрої типу лабораторія-на-чіпі медичного призначення. Ці пристрої будуть доступні, як доступні зараз звичайні медичні термометри, і при їхній допомозі кожна людина, самостійно зробивши експрес аналіз рідин, зможе з’ясувати, чи є у неї причини для занепокоєння і чи треба їй записуватися на прийом до лікаря. Ці пристрої будуть виконані у вигляді єдиного кремнієвого чіпа, а їх можливості в області діагностики будуть порівнянні з можливостями повноцінної медичної лабораторії.

 

Мережі розумних датчиків, які контролюють екологічну обстановку і навколишнє середовище

Через п’ять років на земній кулі буде розгорнуто безліч мереж з бездротових високоточних датчиків різного призначення. Ці мережі будуть розгортатися в місцях видобутку корисних копалин, навколо складів небезпечних речовин, трубопроводів, атомних станцій та інших промислових об’єктів. Інформація, що збирається цими датчиками, дозволить в режимі реального часу виявити навіть найслабші витоки токсичних або радіоактивних речовин, що дозволить завчасно вжити всіх необхідних заходів і уникнути масштабних екологічних катастроф.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org

Залишити відповідь