Численність гепардів знижується стрімкими темпами

Яким би швидким не був гепард, а втекти від загрози знищення не може. Всього у світі залишилося близько 7100 особин цього швидконогого хижака. І спеціалісти запропонували змінити природоохоронний статус хижака із «вразливого» на «зникаючий».Були опубліковані дані стосовно оцінки кількості особин гепардів. За цими даними азіатських гепардів (Acinonyx jubatus venaticus) залишилося менше 50 особин на природоохоронній території Ірану. Такого підвиду гепарда не залишилося на території Індії. Хижак зник із території цієї держави ще 50 років назад.

На теперішній час азіатські гепарди мають природоохоронний статус як «тварини, що знаходяться в критичній небезпеці» у Червоному списку Міжнародного Союзу охорони природи (МСОП).

А гепард, що включає в себе чотири підвиди із Африки (азіатський підвид вважається п’ятим) занесений у категорію «вразливих» видів у списку МСОП. Але провівши нові дослідження та отримавши нові дані вчені призивають співробітників МСОП переглянути статус хижака.

Спеціалісти із даної області хочуть, щоб для гепардів присвоїли природоохоронний статус «зникаючого виду». Це тому, що такі категорії тварин отримують більше уваги, коли діло доходить до забезпечення умов по збереженню виду. Тому дуже важливо переглянути ці питання вважають зоологи.

Значне зниження численності тварин можна пояснити постійною загрозою збоку людини. Сюди відноситься постійне полювання на тварин, втрата середовища існування, браконьєрство та торгівля у якості екзотичних домашніх тварин. Про це зазначають представники із організації Panthera, які проводили дослідження.

Для нормального життя гепардам потрібна велика територія. Саме так вони можуть нормально полювати та розмножуватися. А люди у більшості випадків використовують ці території у своїх цілях. На сьогоднішній день загальна площа середовища життя гепардів становить лише дев’ять відсотків від території, яка була спочатку.

Чисельність гепардів у Зімбабве (там проживає один із підвидів тварин A.j. jubatus) знизилася із 1200 особин до 170. Близько 85 відсотків тварин зникло із цих територій всього за останніх 16 років. Інший підвид A.j. hecki, якого ще називають сахарським гепардом також включений у Червоний Список МСОП у якості тварин, які знаходяться у критичній небезпеці.

Через скритний спосіб життя, яке веде даний вид тварин для вчених досить важко зібрати інформацію про види. І така ситуація призвела до того, що мало хто звертав на них увагу. Останні дослідження показали, що величезні території, які необхідні тваринам для життя пов’язані із низкою проблем та загроз із якими стикаються тварини у дикій природі. І значить, що тварини знаходяться в набагато більшій небезпеці ніж це вважалося раніше. Про це розповіла Сара Дюран — автор дослідження із зоологічної спільноти Лондона та спільноти охорони цих тварин.

І якщо вже зараз не прийняти ніяких мір, то гепарди можуть назавжди зникнути. Але потрібно не просто забезпечити гепардів природоохоронними територіями (до того ж на таких ділянках проживає лише третина особин цього виду). В першу чергу потрібно охороняти місця життя хижаків, а не тільки ті, які знаходяться під охороною.
Зовсім недавно співробітники МСОП заявили, що жирафи також знаходяться на грані вимирання. Навіть, для східних горил грозить та ж участь. А забравши один елемент із екосистеми ми впливаємо і на решту мешканців. Результати таких змін важко передбачити, навіть за допомогою комп’ютерного моделювання.Інші роботи, які були проведені вченими говорять, що гепард 100 тисяч років назад мігрував в Африку із Північної Америки. І ця надшвидка тварина надихає багатьох вчених-інженерів на створення швидкісних роботів.

На основі матеріалів сайту vesti.ru

Залишити відповідь