Віруси, які до цих пір не були відомі науці мільярди років переносили в собі безхребетні

Вченими із Австралії та Китаю були знайдені 1445 вірусів, серед яких такі, які призводять до смерті своїх хазяїв — переносниками яких являються безхребетні.

Вчені і раніше вважали, що павуки, комахи та черв’яки протягом мільйонів років переносили віруси але нове дослідження показало, що цей показник переносить нас на багато пізніше — до мільярдів років. Едвард Холмс із Сіднейського університету — один із ведучих авторів роботи заявив, що отримані ними результати скоріш за все повністю змінять уявлення про вірусологію.Як мінімум 1445 вірусів живуть протягом багатьох мільярдів років у симбіозі із безхребетними. За словами вчених, вони навіть, і припустити не могли, що черви являються переносниками вірусів.

Проводячи свою роботу вчені вивчали транскрипти (молекули РНК, які утворюються в результаті експресії гена або ділянки ДНК) 220 різних безхребетних. Для вивчення були застосовані методи молекулярної генетики, в тому числі, ті які допомагають виявити різні захворювання у людей.

В результаті дослідження було виявлено1445 РНК-вмісних вірусів. РНК віруси — це такий тип вірусів у яких генетична інформація містися у молекулі РНК, а не ДНК. Як вияснилося саме безхребетні стали першими носіями різних штамів грипу.

Можливо, дане дослідження в майбутньому допоможе для вчених вияснити походження деяких суперечливих захворювань, таких як хвороба Лайма.

Вчені говорять, що відкриття хоч і є великою сенсацією але панікувати не потрібно. Відкриття такої великої кількості вірусів зовсім не означає, що можна заразитися просто взявши жука чи черв’яка в руки. Віруси від безхребетних до людини у більшості випадків не передаються. Винятком можуть бути хіба що комарі, які передають, наприклад вірус Зіка чи малярію. А частина знайдених вірусів вражає лише безхребетних, а для людини вони цілком безпечні.

Вчені намірені продовжити свої дослідження. Як мінімум потрібно буде переписувати підручники по вірусології та заново відслідковувати еволюційний розвиток багатьох захворювань. А максимум — перевіряти чи може бути носієм віруса будь-яка клітинна форма життя.  

Джерело: http://sydney.edu.auЗалишити відповідь