«Digital Life» — проект, метою якого є створення тривимірних моделей всіх живих істот на Землі

«Digital Life» - проект, метою якого є створення тривимірних моделей всіх живих істот на Землі

Вчені із Массачусетського університету в Амхерсті (University of Massachusetts Amherst), на чолі із Дунканом Іршиком (Duncan Irschick), розробили нову установку, що має назву Beastcam Array і яка здатна створювати повнокольорові тривимірні моделі об’єктів із високою роздільною здатністю. І ці вчені почали втілювати в життя проект «Digital Life», метою якого є створення бази тривимірних моделей із всіма без виключень живими істотами нашої планети.Установка Beastcam Array складається із 10 нерухомих «рук» на кожну із яких можна встановити одну із трьох камер G-16 Canon та додаткові стереоскопічні камери, в загальній кількості до 30 штук. У центр цієї установки поміщуються тварини невеликого розміру. Для більших тварин вченим потрібно застосовувати більш складні прийоми. А програмне забезпечення, яке було розроблене вченими добре справляється із своєю задачею — створенням тривимірних моделей об’єктів, а в якості джерела даних використовуються знімки, що були виконані за допомогою фотокамер.

На даний час вже завершено створення цифрової мультимедійної платформи «Digital Life» і вчені вже внесли декілька тривимірних моделей. Серед них модель скорпіона, акули, жаб та ящірок. А найближчим часом після отримання фінансування від американського Національного наукового фонду вчені займуться створенням тривимірних моделей тварин, які вже знаходяться на грані зникнення, наприклад деяких видів амфібій та морських черепах.«Digital Life» - проект, метою якого є створення тривимірних моделей всіх живих істот на Землі

За допомогою технології Beastcam вчені планують створити цифрову спадщину всього життя на Землі. Для цього буде потрібна робота декількох поколінь вчених. Але початок вже закладений. На даний час вже багато організмів знаходиться на границі вимирання. І вчені хочуть встигнути, хоча б зберегти їх у цифровій формі. 

Всі створені цифрові моделі будуть доступні у вільному доступі для некомерційного та творчого користування. Вчені надіються, що їхня робота буде корисною та цінною не тільки для інших вчених, а й для педагогів та захисників живої природи. 

З самого початку установка Beastcam Array була створена для реалізації створення тривимірних моделей лише декількох видів тварин. Але врахувавши можливості створеної системи у вчених зародилася ідея створення всієї бази живих істот, що населяють нашу планету. А що із цього вийде покаже час.

Джерело

Додати коментар