Нейронні мережі компанії Google розробили свою власну систему шифрування даних

Компанія Google має в своєму розпорядженні досить складні нейронні мережі, що мають назву Еліс, Боб та Єва. Всі три нейронні мережі вже пройшли шлях попереднього навчання, оптимізації та вдосконалення їх комунікаційних можливостей. Основним завданням, що обуло поставлене перед цими мережами — це передача захищеного повідомлення однією із мереж та розшифрування його іншими. Але самим цікавим є те, що через певний час ці мережі змогли спільними зусиллями створити свою власну систему шифрування даних.Не менш цікавим фактом є також те, що для створення власної системи шифрування даних нейронні мережі використовували технології глибинного машинного вивчення, що дозволило їм уникнути необхідності вивчення всіх існуючих алгоритмів шифрування. Дослідники Мартін Абеді (Martin Abadi) і Девід Андерсен (David Andersen) провели аналіз ситуації, що склалася та визначили, що створена нейронними мережами система шифрування, в корені відрізняється від усього, що було створене людьми, хоч вона і побудована на більш примітивному базовому рівні. І хоча ця система доволі проста — вчені вважають створену систему шифрування величезним успіхом, тому що з самого початку нейронні мережі не були створені для того, щоб досягати значних успіхів у криптографії.

Створення системи шифрування було розпочате системами Боб та Еліс за рахунок узгодження набору символів та чисел, що використовувалися в ключі шифрування. Мережа Еліс розробляла систему шифрування, а мережа Боб вчилася її розшифровувати. Завдяки простоті алгоритму мережі Боб було потрібно виконати 15 тисяч спроб аби отримати вихідний текст повідомлення та повернути його Еліс.

У той же час мережа Єва виступала у ролі стороннього спостерігача та не приймала участі у процесі узгодження ключа, змогла розшифрувати лише частину повідомлення. Для цього вона використовувала стандартні для злому методи. Як заявляють дослідники — процент розшифрування повністю дорівнює процентам, що отримані в результаті розрахунків ймовірності розшифрування із урахуванням двійкової системи числення.

У даний час дослідники, що спостерігали зі сторони за всіма цими процесами, не мають ніякого розуміння про принципи  функціонування систем шифрування, які піддаються постійній модифікації нейронними мережами. І вони не можуть розшифрувати повідомлення, якими обмінюються нейронні мережі, у глибині яких може відбуватися початок зародження Скайнету.

ДжерелоЗалишити відповідь