Вчені створили нейрочіп, який може маскуватися під нервові клітини та записувати сигнали діяльності головного мозку

Діяльність головного мозку тварин та людини можлива завдяки узгодженій синхронізованій роботі мільйонів та мільярдів нервових клітин — нейронів. Аби зрозуміти роботу функцій мозку, таких як навчання, пам’ять, сприйняття та ін. для вчених потрібно записувати всю діяльність великих нервових мереж із рівнем деталізації до окремих груп нейронів. Щоб записати сигнали нервової системи, в світі створили чимало технологій, але саму високу якість забезпечують лише ті технології, датчики яких забезпечують пряме підключення до нервових тканин мозку. Однак такі технології не відзначаються стабільністю. Вони здатні записувати картинку діяльності мозку лише протягом кількох, а в кращому випадку кількох десятків хвилин. Після цього відбувається відторгнення тканинами мозку чужорідного об’єкта і контакт між датчиком та тканинами мозку порушується, як і якість передаваних сигналів нижче критичного рівня.В даному напрямку вже достатньо довго ведуть свої дослідження вчені із університету Калгарі. І недавно вони закінчили роботу над своїм гібридним біологічним нейрочіпом. Він здатний виконати запис сигналів нервової діяльності із самою високою на даний час роздільною здатністю та протягом довгого періоду часу. За словами вчених цей чіп чутливіший від своїх аналогів у 15 разів. Він дозволяє зчитувати сигнали нервових клітин та підсилювати їх. І як результат, можна отримати запис діяльності мозку із більш високою роздільною здатністю ніж це можна було зробити раніше.

Вчені створили нейрочіп, який може маскуватися під нервові клітини та записувати сигнали діяльності головного мозку

Новий чіп має повну біологічну сумісність, що дозволяє створити контакт між нервовими тканинами таким чином, що клітини нервової системи «вважають», що вони з’єдналися з іншими клітинами, а не із чіпом. Крім високої якості це ще дозволяє вести двосторонній обмін інформацією. Також таке з’єднання залишається стабільним протягом довгого проміжку часу. Завдяки цьому вчені можуть відслідковувати зміни, що відбуваються у головному мозку досить повільно. Це дозволить вченим встановити чому одні нейрони встановлюють зв’язки лише із певними нейронами, а не із рештою.

На даний час новий чіп використовується для створення записів та аналізу діяльності нервових клітин піддослідних тварин. І виходячи із позитивних результатів вчені вважають, що ближчим часом новий чіп можна буде використовувати для отримання картини діяльності нервових клітин головного мозку людини. Сигнали клітин головного мозку людини набагато слабші від сигналів, що відбуваються у мозку тварин, тому для запису сигналів потрібне більш високочутливе обладнання. Але як показали дослідження новий чіп повністю підходить для використання його з мозком людини і він може бути використаний у якості інструмента, за допомогою якого будуть розроблятися персоніфіковані методи лікування пацієнтів, що страждають різними неврологічними захворюваннями.

ДжерелоЗалишити відповідь