S.A.R.A. - yовий інтерактивний помічник, який використовує навички соціального спілкування

Ні для кого вже не секрет, що в даний час існує велика кількість інтерактивних помічників, що володіють функцією штучного інтелекту. Головною їхньою функцією є відповідь на поставлені запитання користувачів та допомога в пошуку потрібної інформації. Самими відомими у цій групі є такі програми штучного інтелекту як Microsoft Cortana, Siri і Google Assistant. І не так давно дослідники із університету Карнегі-Меллон поповнили цей список ще одним творінням. Система, яку вони створили має назву S.A.R.A.. Вона не лише використовує функції штучного інтелекту, а ще й використовує навички соціального спілкування із людьми, що робить процес спілкування ще більш простим, приємним та природнім.Використовуючи камеру та мікрофон система Socially Aware Robot Assistant (S.A.R.A.) може не лише вислухати ваші запитання, а й визначити як ви відноситеся до самого процесу спілкування. Відповідь на запитання, що супроводжується посмішкою заставить вас відчути зовсім інші відчуття, ніж та сама відповідь, яка буде видана деякою безликою та беземоційною істотою, яка уособлює інші системи інтерактивних помічників.

«Наша система дивиться на вас, вашу поведінку і відповідно до цього вона коригує свою поведінку» – розповідає професор Юстин Кассел (Justine Cassell), керуючий даним проектом, – «І буквально через кілька корекцій система вибирає найбільш оптимальну лінію поведінки. Такого ще не робив ніхто раніше».

Система S.A.R.A. має три абсолютно нових елементи: класифікатор стратегії діалогу (conversational strategy classifiers), систему оцінки взаємозв’язків (rapport estimator) та соціальний мотивувальник (social reasoner). Класифікатор стратегії має в своєму складі п’ять різних пристроїв, які можуть класифікувати одну із п’яти стратегій ведення діалогу з більш ніж 80 відсотковою точністю.

Система оцінки взаємозв’язків дозволяє віртуальному помічнику S.A.R.A. визначити, що ви відчуваєте в процесі спілкування. «Ця система використовує алгоритми штучного інтелекту, який працює на базі так званого набору правил тимчасових асоціацій. Цей алгоритм працює в режимі реального часу, обчислюючи стан користувача в кожний з моментів процесу спілкування».

Соціальний мотивувальник вирішує, що система повинна казати та робити основуючись на рівні взаємозв’язків системи та користувача, на стратегії ведення діалогу та на особливості невербальної поведінки опонента. Це якраз є тим, що дозволяє системі S.A.R.A. використовувати посмішку та інші подібні речі, як говорять «до місця та до часу».

 

S.A.R.A. - yовий інтерактивний помічник, який використовує навички соціального спілкування

Як відмічають люди, що спілкувалися із S.A.R.A. — процес спілкування із цим інтерактивним помічником значно відрізняється від процесу спілкування із їй подібними аналогами. Він є дружелюбним і природнім, не дивлячись на те, що якість поверненої нею інформації не перевищує якості такої самої інформації подібних S.A.R.A. систем. Ще в роботі S.A.R.A. були помічені деякі аномалії, у деяких випадках вона вперто поверталася до не дуже приємної теми, від обговорення якої намагалися піти співрозмовники.

На рахунок подальших планів творці S.A.R.A. ще не поділилися із громадкістю. Більш схожим є те, що вони не планують робити систему S.A.R.A. окремим продуктом, що призначений для широкого загального використання. Поки що система знаходиться лише у вигляді демонстраційного варіанту, а в не далекому майбутньому її творці планують використовувати в процесі навчальної діяльності.Джерело

Залишити відповідь