У США знайшли істоту із 414 ногами

Зоологи знайшли в одному із штатів Каліфорнії у печері незвичайну багатоніжку, яка пересувається за допомогою 414 ніг та має 200 отруйних залоз.«Я ніколи не чекав того, що ми відкриємо другий вид самих багатоногих тварин на Землі, в печері, всього в 150 милях від того місця, де був знайдений перший представник цього роду, більше 90 років тому», – говорить Пол Марек з технологічного університету Вірджинії в Блексбурзі (США).  
Самою багатоногою твариною являться багатоніжка Illacme plenipes, що живе на території Каліфорнії у гірських районах на околицях Сан-Франциско. Перші представники цього виду багатоніжок були знайдені та описані 1926 року. Після цього для вчених знадобилося ще багато десятиліть аби перевідкрити цих безхребетних.

Першому побачити у 2005 році Illacme plenipes вдалося Мареку і декільком іншим натуралістам в одному із гірських районів Південної Каліфорнії під великими пісчаними камінцями. Після цього команда ентузіастів розпочала пошуки цих дивовижних істот у інших місцях. Одні із них мали 600, а у деяких випадках 700 кінцівок. І хоча вони мають таку велику кількість ніг, розміри в багатоніжок мініатюрні — близько сантиметра.

Результатами пошуку багатоніжок стали представники їх близьких родичів, які на відміну від Illacme plenipes живуть не під камінням, а на відкритому повітрі. Знайдені вони були за 240 кілометрів від попередніх, у печерах, на території національного парку Сьєрра-Невада.

Цей вид багатоніжок володіє трішки меншою кількістю ніг, їх уже 400. Але дана тварина має багато інших цікавих особливостей, які відсутні у Illacme plenipes. Нова відкрита багатоніжка отримала назву Illacme tobini. У неї кожен сегмент складається із 100 частин та оснащений 2 отруйними залозами і відростками, які виділяють шовк. До того ж ця істота має 4 пеніси та дивний ротовий апарат, функція якого поки що невідома.
Також цікаве ще те, що обидві багатоніжки являються мігрантами із Африки та Індії, де проживають їхні родичі. Пояснюється така міграція тим, що близько 200 мільйонів років тому материки були об’єднані під єдиним суперконтинетом — Гондваною. І тому із великою ймовірністю Illacme plenipes і Illacme tobin мігрували по Гондвані на територію сучасної Америки, де їх і знайшли. А відбулася ця міграція ще до появи динозаврів, і пережили ці багатоніжки катастрофу, що відбулася 65 мільйонів років тому, коли на територію півострова Юкатан упав метеорит, який покінчив із динозаврами (кратер від нього має назву Чіксулуб). Крім цієї катастрофи, багатоніжки пережили велику кількість інших катаклізмів.Джерело

Залишити відповідь