Площа арктичного морського льоду досягла критичного мінімуму

Американські вчені із Національного центру даних снігу та льоду в Колорадо вдруге зареєстрували льодовиковий мінімум по площі льодового покриву в Арктиці.

Вченими із Національно центру даних снігу та льоду в Колорадо було зафіксовано у 2016 році рекордно мінімальний рівень морського льоду в Арктиці.  У 2016 році його площа становила 4,14 млн кв. км, а в 2007 цей показник був 4,15 млн кв. км.Від стану льодового покриву Антарктиди залежить життя багатьох тварин, що там мешкають, в тому числі білих ведмедів та моржів.

За темпами таяння арктичного льоду спостереження ведуться ще з 1979 року. За словами вчених — це ознака глобального потепління.

Оцінка в глобальних масштабах даної ситуації оптимізму не втілює. Навіть деяке збільшення площі льоду Антарктиди не таке вже й значне у порівнянні зі світовими запасами льодового покриву, який продовжує скорочуватися.

Починаючи із 1980 року ми втратили близько 40 відсотків загальної площі льодового покриву Арктики, яка нагрівається у два рази швидше в порівнянні із іншими ділянками планети. Зміна клімату в Арктиці впливає на погодні умови у середніх широтах.

Але зменшення льоду дозволяє деяким нафтовим компаніям просуватися все далі для добування нафти. Хоча всім відомо, що саме спалювання нафти та її похідних є причиною глобальної зміни клімату.

Самим негативним є розтавання старого льоду, який формує фундамент для всієї Арктики. Тоді як молодий лід утворюється зимою і розтає влітку. Через такі зміни вже зараз білим ведмедям не вдається нормально харчуватися, щоб набрати достатньо жиру аби пережити несприятливий у харчовому плані літній період.

Комп’ютерне моделювання показує, що до 2040 року в Арктиці може настати безсніжне літо. Арктика разом із Гренландією щорічно втрачають 420 млрд тон наземного льоду. І зміни відбуваються не через природні причини (хоча деякий вплив вони також мають), а це в майбутньому може призвести до непередбачуваних наслідків. І затоплення прибережних територій, скоріш за все не буде основною проблемою. Погодні умови, навіть, у найвіддаленіших куточках нашої планети не ізольовані, зміни будуть скрізь…Залишити відповідь