Перша в світі людина вилікувалася від ВІЛ

Англійськими вченими був зафіксований перший випадок у світі повного одужання від ВІЛ інфекції. 44-річного англійця можна вважати першою людиною, що вилікувалася від цієї недуги із допомогою нової терапії, що розробила команда вчених із п’яти університетів Великобританії. І цей випадок є справжнім проривом в області медицини. Підтвердженням вище написаному є аналіз крові, що був поведений і при якому не було виявлено ВІЛ інфекції.ВІЛ — це ретровірус із роду лентовірусів, що викликає повільно прогресуюче захворювання. Вірус вражає клітини імунної системи, що мають на своїй поверхні рецептори CD4: Т-хелпери, моноцити, макрофаги, клітини Лангерганса, дендритні клітини та клітини мікроглії. Із часом робота імунної системи порушується та виникає синдром набутого імунодефіциту (СНІД). Організм людини із СНІДом втрачає здатність боротися з інфекційними захворюваннями, знищувати пухлини. Виникають вторинні опортуністичні захворювання, які не виникають у людей із нормальним імунним статусом. Якщо не отримувати відповідного лікування, то опортуністичні захворювання визивають смерть пацієнта через 9-11 років після зараження (в залежності від підтипу вірусу). Якщо пацієнт отримає відповідну антиретровірусну терапію, то тривалість життя можна збільшити до 70-80 років.

Як говорять вчені новий метод дозволяє відслідковувати та знищувати ВІЛ по всьому організмі, а не тільки там де вірус найбільш активний. Антиретровірусна терапія, що використовується зараз на таке просто не здатна — вона лише сповільнює розвиток захворювання і не здатна виявити та знешкодити заражені Т-клітини, віруси в яких знаходяться в дрімаючому стані.

Терапія про яку йдеться призначена поки що лише для тестування і не призначена для широкого клінічного використання. Можна сподіватися, що в разі успіху дана терапія у майбутньому стане доступна для широкого кола ВІЛ інфікованих.

Заступник директора центрального інституту епідеміології Вадим Покровський відмітив, що наявні сучасні методи лікування лише пригнічують активність вірусу, і завдяки такій терапії людина може залишатися відносно здоровою та дожити до старості (тобто до 70-80 років). Але таке здоров’я потребує постійного приймання препаратів, що будуть пригнічувати активність вірусу. А якщо припинити прийом, то ВІЛ, що ховається в геномі клітин кісткового мозку активізується знову. Тому величезні зусилля направлені на забезпечення ВІЛ інфікованих людей необхідними антиретровірусними препаратами. Тому будь-який засіб, що зможе не просто призупиняти захворювання, а призвести до повного одужання стане справжнім спасінням для всього людства.

ДжерелоЗалишити відповідь