Клітини епідермісу вдалося перетворити в яйцеклітини

Це вдалося зробити японським молекулярним біологам. Вони перетворили «перепрограмовані» клітини шкіри мишей у повноцінні яйцеклітини, запліднили їх та виростили повноцінне потомство, що здатне самостійно розмножуватися.За останні два десятки років вчені навчилися перетворювати стовбурові клітини в тканини кісток, м’язів, шкіри та нервової системи. Такі тканини можуть в майбутньому слугувати своєрідними «запчастинами» на випадок пошкодження тіла внаслідок травм чи через різні дегенеративні захворювання. Не аби яку увагу привертає перетворення стовбурових клітин у статеві клітини, які будуть придатні для імплантації в тіло людини.
Вчені під керівництвом Mitinori Saito з університету із міста Кіото (Японія) більше п’яти років працюють над отриманням повноцінних статевих клітин із «перепрограмованих» стовбурових клітин та їх ембріональних аналогів, а також «заготівок» сперматозоїдів та яйцеклітин.

У серпні 2011 року Saito та його колеги навчилися вирощувати сперматозоїди із зародкових і «перепрограмованих» стовбурових клітин та пересаджувати їх в сім’яники самців мишей. Через рік японські біологи успішно використали отриманий досвід для перетворення стовбурових клітин в «заготівки» яйцеклітин, які були імплантовані в яєчники безплідної миші. В результаті було отримане потомство.

ДжерелоЗалишити відповідь