Вчені розказали чому в сучасних змій не має ніг

Дослідження були проведені в університеті Флориди. Було встановлено, що мутації в ДНК стали причиною зникнення ніг змій. Відомо, що у минулому предки сучасних змій мали кінцівки. Але це було багато мільйонів років тому. І як вияснилося, гени, які відповідають за формування кінцівок до цих пір знаходяться у геномі сучасних змій, а саме у пітонів та удавів. Але внаслідок поступового відключення енхансерів — ділянок ДНК, які відповідають за зв’язок і активацію певного гена, призвело до того, що робота генетичного механізму зупиняється на ранніх етапах.  Вченими було доказано, що за формування кінцівок у ембріонів точно відповідає ген Sonic hedgehog, який ради жарту названий на честь їжака із відомої гри. Із часом мутації призвели до порушення роботи цього гену у ДНК змій, через, що даний ген почав працювати не в повну силу.
Вченими був проведений експеримент, у якому вони штучно змінили роботу гену SHH у мишей, через що у них розвинулися дуже короткі рудиментарні кінцівки.

І хоча в удавів ці гени ще збереглися у геномі, але всі вони знаходяться в неактивному стані. А змії ці гени практично втратили повністю.Залишити відповідь