Вчені вперше побачили риб, які пережовують їжу

Отруйний прісноводний скат (інша назва річковий скат кільцевий; лат. Potamotrygon motoro), який живе у прісних водах Південної Америки (у басейні річок Амазонка, Оріноко, Парана та Уругвай) та здатний їсти молюсків із черепашками та інших тварин із твердим скелетом або панциром — повідомляє журнал Proceedings of the Royal Society B.Завдовжки ця риба сягає від 55 до 80 сантиметрів. Тулуб та грудні плавці широкі та пласкі, утворюють коло. У самців червні плавці менші за розміром від плавців самиць, проте у самців вони товстіші. Голки (шипи) із отруйними залозами розташовані на хвості. При уколі виникає сильне отруєння та параліч кінцівок. За рік трапляється близько 1000 нещасних випадків. Отруєння особливо небезпечні для дітей. Забарвлення спини світло-коричневе, зверху розташовані світлі кільця (нагадують також оченята) з чорною облямівкою. За це й скат отримав таку назву.

Тримається скат на мілководді, біля мулистого або піщаного грунту. Вдень він заривається в мул чи пісок, а вночі це досить рухлива риба, яка активно полює на здобич. Це яйцеживородний скат. Народжує 3-5 дитинчат після 3-6 місяців вагітності. Дитинчата мають довжину 15-17 сантиметрів.

Вчені-біологи Метью Колмен (Matthew A. Kolmann), Кеннет Уелч (Kenneth C. Welch) і Натан Лавджой (Nathan R. Lovejoy) з Університету Торонто і Адам Саммерс (Adam P. Summers) з Вашингтонського університету, використовуючи високошвидкісну камеру зуміли записати процес поїдання скатом здобичі та помітили, що риба в процесі живлення асиметрично рухає щелепами, тобто жує.

Дані риби являються об’єктом ловіння, тому що у них смачне м’ясо. Також ці скати мають красивий зовнішній вигляд. За це їх виловлюють для використання у якості декоративних акваріумних риб.Залишити відповідь