Створені нанороботи-риби, що призначені для роботи в середині кровоносної системи людини

Останні досягнення та темпи розвитку нанотехнологій, робототехніки і медицини дозволяють припустити, що найближчим майбутнім у світі з’являться крихітні «розумні» наномашини, які будуть підтримувати здоров’я людей на потрібному рівні, діючи при цьому всередині людського організму. І нанороботи-риби, що створені спеціалістами із Каліфорнійського університету в Сан-Дієго є першим кроком до реалізації цієї мрії. Функціонують ці роботи під впливом зовнішнього магнітного поля і вже на даний час здатні виконувати досить складні завдання, включаючи доставку лікарських речовин у місце призначення, проведення мікрохірургічних операцій та виконання інших маніпуляцій в середині клітин людського організму.Розроблені нанороботи групою вчених на чолі із Jinxing Li у сто разів менші від крупинки піску та складаються із крихітних золотих та нікелевих сегментів, що скріплені один з одним срібними перемикачами. Керування роботами відбувається за допомогою зовнішнього електромагніту, поле якого діє на сегменти із нікелю, який являється єдиним магнітним матеріалом в конструкції даного робота. Перемінне магнітне поле певної форми, що генерується магнітом заставляє тіло робота вигинатися, створюючи коливальні рухи, що нагадують рухи тіла риб у воді. А для регулювання швидкості руху та його напрямку використовують зміни параметрів магнітного поля.

Тип даних роботів являється не першим. І раніше створювалися подібні «істоти». Але нагадували вони по конструкції не крихітну рибу, а невеличку субмарину. Такі нанороботи традиційно мають «хвіст», який закручений у вигляді штопора, що виконує роль гвинта субмарини. Ця ідея була запозичена у деяких видів мікроорганізмів.
Вчені із Каліфорнійського університету провели дослідження створених ними роботів та провели порівняльний аналіз характеристик їх руху та можливостей із аналогічними параметрами інших подібних нанороботів. Не зважаючи на вискоку технологічну складність їх виготовлення, каліфорнійські нанороботи продемонстрували більшу маневреність, більшу швидкість руху та більшу ефективність у порівнянні із їхніми конкурентами.

На даний час каліфорнійські дослідники розробляють конструкцію нового наноробота, який буде виготовлений із біорозкладаючихся матеріалів. Такі нанороботи будуть розчинятися в середині людського організму і зникати без сліду не наносячи йому шкоди після виконаної роботи.

ДжерелоЗалишити відповідь