Створена нова карта головного мозку люди із найбільшою роздільною здатністю на сьогоднішній день

Спеціалістами із інституту Аллена (Allen Institute for Brain Science) був створений та опублікований новий атлас головного мозку людини із найбільшою роздільною здатністю на сьогоднішній день. Атлас (Allen Brain Atlas) знаходиться у вільному доступі (подивитися можна перейшовши по посиланню нижче). Тепер із його допомогою можна вивчати функціонування як окремих частин, так і головний мозок в цілому та процеси, що в ньому відбуваються.«Для того, щоб зрозуміти будову і роботу людського мозку, у нас повинен бути максимально докладний опис його структури» — розповідає Ед Леїн (Ed Lein), доктор філософії з інституту Аллена, — «Вчені вже досить давно склали атласи мозку різних примітивних живих істот . Однак, через розміри і неймовірну складність людського мозку створення його атласу було і є дуже важким завданням, до вирішення якого зараз ми починаємо тільки наближатися».

Новий атлас був створений завдяки комбінації методів нейрозйомки із клітинною роздільною здатністю, а також гістологічного аналізу та структурної картографії. Крім вчених із інституту Аллена у створенні нового атласу приймали участь також і інші вчені та організації. Великий внесок зробив Брюс Фішль (Bruce Fischl), вчений з Массачусетського головного госпіталю (Massachusetts General Hospital). Саме він провів магнітно-резонансне сканування мозку повністю — перед тим, як він був розділений на найтонші зрізи. Така процедура дала змогу зафарбувати окремі ділянки мозку для подальшої гістологічної зйомки.

Найвищу роздільну здатність, яка становить 1 мікрометр на точку вдалося отримати завдяки спеціалізованому сканеру, який був розроблений та виготовлений спеціалістами із інституту Аллена. 

Різні дані, що отримали вчені у результаті сканування були перенесені в цифрову форму та об’єднані із роздільною здатністю до клітинного рівня. Нова карта мозку показує всі його відділи, функціональні області та взаємозв’язки між ними.

«Атлас Allen Human Brain Reference є єдиним подібним атласом на сьогоднішній день, в якому зібрані воєдино всі дані достовірних наукових досліджень, відомі раніше теоретичні дані і зібрані спеціально для цього експериментальні дані» — розповідає доктор медицини Патрік Хоф (Patrick Hof, MD), один з учасників даного проекту, — «А розроблене для атласу програмне забезпечення Brain Explorer 2 робить його використання не більш складним, ніж читання книги. Воно дозволяє представляти дані в різних видах, забезпечує зручне управління і масу різних додаткових функцій».

Перейти до карти

ДжерелоЗалишити відповідь