Створені штучні синапси, які більш функціональні та енергоефективні від природних

Дослідники із Поханського університету науки і технологій (Pohang University Of Science & Technology, POSTECH), Південна Корея, розробили штучний синапс, який по функціональності та по роботі повністю ідентичний із біологічним. Але штучний синапс для своєї роботи потребує набагато менше енергії. Синапс — це зв’язок між двома нейронами. І за кількістю витраченої енергії для зв’язку це й так енергоефективна система, яка витрачає 10 фемтоджоулів енергії для передачі і обробки одного нервового імпульсу. Головний мозок людини споживає скільки енергії, скільки необхідно для роботи мініатюрної лампочки. Але споживаючи таку малу кількість енергії мозок людини може вирішувати такі складні задачі, які не під силу, навіть суперкомп’ютерам, що з’їдають енергію мегаватами.Створені штучні синапси, які більш функціональні та енергоефективні від природних

Корейські вчені виготовили пристрій на основі органічного нановолокна (organic nanofiber, ONF) або органічних нанопровідників (organic nanowire, ONW), функціонування якого у всіх тонкостях відповідає роботі синапсу та його морфологічним особливостям. А для обробки одного електричного імпульсу новому пристрою потрібно 1 фемтоджоуль енергії.
За морфологією пристрій схожий із морфологією нервових волокон, які переплітаючись формують сітки. Саме завдяки високій щільності цих сіток і визначається висока енергетична ємність людського мозку. Пристрої можуть бути виготовлені у промислових масштабах із високим рівнем контролю над їх параметрами. Все це дасть змогу у майбутньому створювати пристрої для зберігання даних із високою щільністю зберігання інформації, що дозволить їх використовувати у нейроморфних системах, які основані на принципах роботи людського мозку.

Створені штучні синапси, які більш функціональні та енергоефективні від природних

Створення штучного синапсу дасть поштовх для нового напрямку в нейроморфній електроніці — органічній електроніці, яка буде базуватися на високій щільності зберігання інформації та малим і ефективним використанням енергії. Можливо таку пам’ять будуть застосовувати в системах штучного інтелекту, системах керуваннях автомобілями-роботами, системах обробки великих масивів інформації, самонавчаючихся системах, медичних системах та розумних системах, що будуть взаємодіяти із людьми звичним для них способом.

ДжерелоЗалишити відповідь