Створена нова карта, що містить 180 областей головного мозку

Проводячи науково-дослідні роботи, що фінансуються американським Національним Інститутом охорони здоров’я (National Institutes of Health), вчені створили карту головного мозку людини, що налічує 180 функціональних областей. Це понад половину більше ніж містила попередня карта головного мозку. До того ж дослідники створили спеціалізоване програмне забезпечення, що може в автоматичному режимі розпізнавати всі області, що в майбутньому значно спростить процедуру сканування головного мозку.83 області були ідентифіковані вченими ще раніше, а теперішнє дослідження лише підтвердило ці дані та додало нові. А 97 областей являються зовсім новими зонами кори головного мозку із точки зору наших знань.

Проводячи дослідження вчені змогли більш точно провести границі між уже відомими областями та  знайти нові, завдяки новій технології формування зображень. Як вихідні дані ця технологія використовує велику кількість знімків MRI-сканування, яке було виконане завдяки добровольцям у кількості 200 чоловік. Результатом обробки вхідних даних являються «топографічні» дані: дані про діяльність та дані про «архітектуру» кори головного мозку та ін.

Результати, які отримали при скануванні кори головного мозку добровольців порівняли із даними, що були отримані при скануванні кори головного мозку додаткової групи добровольців. Це порівняння дало змогу для вчених перевірити достовірність виявлення нових областей карти головного мозку. Дана перевірка була пророблена більш детально завдяки тому, що дані використовувалися зразу із цілої групи людей, а не у окремих людей як у попередніх дослідах.

Завдяки такому проникненню в глибини головного мозку та наявні додаткові інструменти дозволять вияснити як відбувався розвиток кори головного мозку. Це дозволить співставити певні області із деякими видами захворювань, що дозволить розробляти нові методи їхнього лікування та виконувати більш точні хірургічні втручання.

ДжерелоЗалишити відповідь