Для компанії Microsoft вдалося записати на ДНК 200 мегабайт даних

Компанією рік по тому було закуплено 10 мільйонів синтетичних ниток ДНК у стартапу Twist Bioscience. Ціллю в Microsoft є довготривале зберігання даних на органічних накопичувачах, що побудовані із штучних ДНК. Ідея досить амбіційна. Адже на 1 грам ДНК можна записати 1 мільярд терабайт даних, що можуть зберігатися до тисячі років.
Тепер дослідники компанії разом із вченими із Вашингтонського університету записали на нитки ДНК 200 мегабайт даних і встановили новий рекорд в даному напрямку. А самим цікавим є те, що розмір нового накопичувача набагато менший від розміру кінчика простого олівця.“До тих пір, поки на планеті існує життя на основі ДНК, ми будемо зацікавлені в читанні. Так що це буде завжди актуально”, – сказала Карін Страусс, голова по дослідженню органічних накопичувачів компанії Microsoft.

Теоретично всі дані, що є в інтернеті можна розмітити в накопичувачі розміром у взуттєву коробку, а вся інформація великого центру з обробки інформації вміститься у об’ємі, що дорівнює кільком кубикам рафінаду. Ці носії являються досить перспективними з погляду їх  розміру та тривалості збереження даних.

На отриману міні-флешку об’ємом 200 мегабайт вчені записали кліп групи OK Go, кілька оцифрованих творів мистецтва, 100 літературних творів бібліотеки “Гутенберг”, Загальну декларацію прав людини ООН на більш ніж 100 мовах і базу даних насіння компанії Crop Trust.

ДжерелоЗалишити відповідь