Вчені створили чіп, на поверхності якого можна виростити штучний мозок

Вчені створили чіп, на поверхності якого можна виростити штучний мозок

Щоб у час сучасних технологій проводити складні досліди із найменш вивченим органом, на сьогодні, чашки Петрі із сіткою електродів вже не достатньо. Потрібно щось більше… Щоб проводити реалістичні дослідження вченим потрібно, щоб клітини формували зв’язки та будували сітку не лише на плоскій поверхності, а й у тривимірному просторі, так як це відбувається в живій природі. Барт Шурінк (Bart Schurink), дослідник з лабораторії NanoLab Інституту нанотехнологій MESA+ університету Твенте, Нідерланди, розробив спеціальний кремнієвий чіп, на якому можна вирощувати крихітний, але повноцінний штучний «мозок». Цей чіп — це матриця із 900 пірамідальних отворів. Щоб для всіх клітин постачалися потрібні речовини, які потрібні для їх росту та доставлялися ліки в потрібну зону, розроблений спеціальний мікрореактор, який і піклується про всі ці функції.

Аби штучний мозок функціонував потрібним чином потрібне забезпечення яке буде керувати переміщенням потоку рідин, а самі клітині потребують певної свободи, навіть якщо вони поміщені в суворо вибрані місця.Цими місцями є пірамідальні заглиблення в чіпі, у кожному із яких є електрод, за допомогою якого відбувається зчитування електричних сигналів та навпаки електричне збудження окремо узятих нейронів.
Крім електрода в заглиблені ще наявні крихітні отвори, через які до окремих нейронів передаються поживні речовини чи рідини із лікарськими препаратами. Після того як нейрони поміщуються в заглиблення вони починають формувати сітку, завдяки формуванню зв’язків один із одним. Вибірково впливаючи на нейрони вчені можуть впливати на їх формування та отримувати нейросітки певних типів нервових тканин.

Новий чіп вже випробували на живих нервових клітинах, що були взяті із гризунів. Під керівництвом вчених ці клітини росли, розмножувалися та формували у тривимірному просторі сітки із наперед заданими та відомими параметрами. Цю технологію вчені будуть використовувати для дослідження діяльності мозку, його захворювань та будуть шукати методи боротьби із ними.

Джерело

Додати коментар