Вчені знайшли нові види орхідей

Telipogon diabolicus

Одна із орхідей має латинську назву  Telipogon diabolicus, а серцевина квітки схожа на диявола. Всього було знайдено 30 видів нових орхідей. Знайшли їх на границі двох департаментів Колумбії: Путумайо і Наріньо. Розповіли про нові види доктор Марта Коларовська і професор Даріус Шлахетко, що є робітниками Гданського університету (Гданськ, Польща), а також доктор Раміро Медіна Трехо із Колумбії. Результати роботи були опубліковані в журналі PhytoKeys.

Висота стебел орхідей становить 5,5-9 см, серцевина темного фіолетово-бордового кольору, пелюстки червонуваті із характерним загином. Ці види знаходяться на межі вимирання і відразу були занесені в Червону книгу.

Хоча в Колумбії відомо 3,6 тисяч орхідей, що складають 250 родів, вчені впевнені, що є ще сотні видів невідкритих орхідей. В минулому році було знайдено 20 видів нових орхідей.

Telipogon diabolicus автоматично попав у Червону книгу, тому що зростає лише у вузькій смузі лісу. А влада Колумбії в цьому районі будує дорогу, тому є висока ймовірність, що велика кількість лісу буде вирубана, а рідкісні орхідеї зникнуть.

Джерело

Додати коментар