Hermosa

Компанія KnuEdge Inc, яка базується в СанДієго і засновником якої є Ден Голдін (Dan Goldin), який керував американським космічним агентством НАСА в 1990-х роках, “вивела з тіні на світло своє творіння новий нейроморфний процесор сімейства KnuPath. Цей процесор, який має досить унікальну архітектуру, призначений для виконання завдань, пов’язаних з розпізнаванням голосу, голосової ідентифікації і інших завдань, що мають відношення до глибинного машинного навчання і самонавчання.Слід зазначити, що компанія KnuEdge Inc протягом п’яти років створювала і впроваджувала програмнотехнічні рішення на базі своїх процесорів. Основними замовниками компанії були американські військові, але дані процесори можуть використовуватися і в набагато більш мирних цілях, зокрема, на цих процесорах побудовані сервери, що підтримують роботу вебсайту компанії і їх спеціалізованого хмарного сервісу.

Процесор KnuPath, що має кодову назву Hermosa, має архітектуру LambdaFabric і призначений для застосування в обладнанні датацентрів, там, де можна максимально повно використовувати всі можливості цієї архітектури. Архітектура LambdaFabric дозволяє створювати обчислювальні системи, що налічують до 512 тисяч процесорів, а час затримки при передачі даних від однієї стійки до іншої складає близько 400 наносекунд, що зіставно або перевершує швидкодію самих сучасних магістральних шин, що використовуються в суперкомп’ютерах.

 

KnuPath

На кристалі кожного процесора KnuPath знаходиться 256 DSPядер, 64 програмованих модулі прямого доступу до пам’яті (DMA), інтегрований маршрутизатор L1, і все це
забезпечує обчислювальну потужність одного процесора в 256 Гфлопс при смузі пропускання пам’яті 3.702 гігабайти в секунду. У процесора є 16 двонапрямлених портів введеннявиведення, через які забезпечується швидкість спілкування з зовнішнім світом” на рівні 320 гігабіт в секунду.

Процесор KnuPath споживає 34 Вати енергії, цеприблизно 100 Ват на один терафлопс або 100 кВт на один петафлопс обчислювальної потужності. При об’єднанні в обчислювальні кластери по продуктивності і ефективності процесори KnuPath виграють у аналогічних рішень на базі графічних процесорів в 2.7-8.1 рази.Маючи в своєму розпорядженні працюючий процесор, фахівці компанії KnuEdge Inc займаються зараз розробкою супутнього програмного забезпечення і сервісів. Вже завершено роботу над програмою KnuVerse, яка виконує функції розпізнавання голосу і голосової ідентифікації. На відміну від інших технологій голосової обробки, які лежать в основі програм Siri, Cortana, Google Home і Alexa, в системі KnuVerse вже вирішені дві основні проблеми проблема сторонніх шумів і проблема, пов’язана з безпекою системи в цілому.

Так само ведеться розробка технології Knurld, яка за допомогою спеціалізованого програмного інтерфейсу (API) і хмарного сервісу Knurld.io надає всю міць нейроморфних обчислень всім зацікавленим в цьому людям і організаціям.

Джерело

Залишити відповідь