DNK

Все, що робить нас з вами такими, як ми є, заключається в послідовності молекул ДНК, які перебувають в кожній клітині нашого тіла. Але досить давно існує гіпотеза про те, що молекули ДНК несуть в собі крім інформації, закодованої у вигляді послідовності чергування основ, якусь додаткову інформацію, закодовану зовсім іншим способом. Ця додаткова прихована інформація впливає на те, як клітини тіла обробляють і використовують основний масив інформації, і недавно вчені в галузі теоретичної фізики з Нідерландів отримали докази того, що цей другий прихований інформаційний шар дійсно існує.Основи ДНК є нічим іншим, як молекулами певних білків, “будівельних цеглинок” всього живого на Землі, і, можливо, не тільки на Землі. До складу молекул ДНК входить чотири види основ, що позначаються буквами G, A, T і C. Послідовність чергування цих основ в молекулі і є носієм інформації, яка використовується нашим тілом для того, щоб виробляти інші білки і виконувати інші функції. Незважаючи на факт, що всі клітини нашого тіла містять один і той же генетичний код, розвиток клітин відбувається по-різному, наочним прикладом є клітини тканин різних типів, з яких складаються різні органи. І все це вказує на наявність в ДНК якоїсь додаткової інформації.

Молекули ДНК знаходяться в клітинах в дуже щільно “упакованому вигляді. Якщо взяти і розплутати молекули, що містяться в одній клітці, то їх довжина складе в середньому 2 метри. Теорія, висунута в 80-х роках минулого століття, вказує на те, що механічні властивості молекули ДНК визначають те, яким чином вона буде “згорнута всередині клітини. В результаті зміни форми молекули змінюється порядок (або пріоритет) зчитування основної генетичної інформації і це все є додатковим прихованим інформаційним шаром, який, як і основний генетичний код грає важливу роль в нашому житті.

Дослідницька група з Лейденського університету фізики (Leiden Institute of Physics), очолювана Гельмутом Шісселем (Helmut Schiessel), розробила комп’ютерну модель, призначенням якої є перевірка описаної вище гіпотези і пошук доказів її достовірності. Основою даної моделі були моделі схожих клітин дріжджів двох різних типів, що містять молекулу ДНК з однаковою послідовністю основ, але розрізняються механічними властивостями.Розрахунки математичної моделі показали, що дійсно, молекули ДНК скручуються і набувають компактного розміру порізному. Дане відкриття змушує вчених поглянути дещо по-іншому на процес генетичних мутацій, які, як вважалося раніше, торкалися лише коду основної генетичної послідовності. Але, цілком ймовірно, існують і генетичні мутації, які впливають на механічні властивості молекул ДНК, які, завдяки цьому, згортаються дещо по-іншому, що впливає на процес зчитування інформації і виробництво клітинами необхідних їм для життя білків.

Джерело

Залишити відповідь