Вперше цілий вид ссавців вимер через глобальне потепління

Melomys rubicola

Австралійські біологи зафіксували перший випадок вимирання цілого виду ссавців в результаті глобального потепління. Жертвами кліматичних змін стали рифові мозаїчнохвості пацюки (Melomys rubicola), говориться в урядовій доповіді штату Квінсленд.За повідомленням співробітників Квінслендського університету і Департаменту охорони навколишнього середовища та спадщини, раніше на невеликому (близько чотирьох гектарів) острові БремблКей (Bramble Cay) на північному сході Торрес Стрейт жило кілька тисяч особин M. rubicola. Це був єдиний ареал проживання цих гризунів. Останній раз представника виду бачили професійні рибалки в 2009 році.

Помітивши зміни в популяції, в 2014 році екологи та біологи вирішили провести дослідження і протягом тижня встановлювали на острові пастки і камери, а також прочісували територію в денний час. Жодної тварини виявити не вдалося.

Тоді був проведений аналіз острівного середовища, і за його результатами, за останнє десятиліття острів БремблКей, який представляє собою низьку мілину, неодноразово і надовго затоплювало через підняття рівня океанських вод.

Це і спричинило загибель мозаїчнохвостих щурів: частина популяції потонула, а решта просто не змогли вижити. Місця проживання скоротилися за останні десять років на 97% (площа рослинного покриву острова зменшилася з 2,2 до 0,19 гектарів), це призвело до харчового дефіциту.

За підсумками роботи рифового мозаїчнохвостого пацюка визнали зниклим в Австралії видом. Офіційною причиною названо антропогенну зміну клімату, що призвела до підвищення рівня світового океану.

До речі, вчені також помітили, що зникнення M. rubicola вже спричинило за собою скорочення популяції птахів. Про заходи запобігання екосистемного колапсу поки не йдеться.Тим часом дослідники всетаки сподіваються, що хоча б невелика кількість мозаїчнохвостих щурів могла вижити в низинах, що неподалік новогвінейської річки Флай, але поки спостереженнями це не підтверджено.

Джерело

Залишити відповідь