SkinTrack – пристрій, що перетворює в тачпад кисть і зап'ястя руки людини

SkinTrack

Навіщо потрібен додатковий тачпад або інший пристрій, якщо у вас вже є власні руки? Саме ця ідея лягла в основу розробленого фахівцями університету Каргнегі-Мелоун (Carnegie Mellon University) пристрою-браслета, функції якого дозволяють перетворити в аналог тачпада поверхню шкіри кисті або зап’ястя руки користувача. Цей пристрій спочатку замислювався як доповнення до “розумнихгодинників, даючи користувачеві можливість виконання всіх дій без необхідності використання не зовсім зручних елементів управління годинниками або потреби ретельно вдивлятися в крихітний екран годинників. Але з таким же успіхом даний пристрій може забезпечити зручне управління функціями планшетних комп’ютерів і ноутбуків.Пристрій SkinTrack працює, використовуючи тіло людини в якості провідника, на який подається високочастотний низькоенергетичний електричний сигнал. Коли вказівний палець входить в контакт з поверхнею шкіри зап’ястя або кисті, виникає петля, по якій починає текти слабкий електричний струм. Власне браслет обладнаний чотирма електродами, які вловлюють циркулюючий струм і на основі даних вимірювання цього струму з 100відсотковою точністю обчислюється місце дотику.Система обробки прийнятого сигналу розпізнає вироблені пальцем жести і перетворює їх в команди управлінь, які можна використовувати для набору номера на телефоні, управління персонажами комп’ютерних ігор і для всього іншого, що можна зробити за допомогою традиційного тачпада або сенсорного екрану.

В даний час система SkinTrack не позбавлена ряду недоліків. На якість її роботи робить дуже сильний вплив температура тіла людини, яка може змінюватися в деяких межах, і наявність поту, який збільшує електричну провідність поверхні шкіри. Ці проблеми дослідники збираються вирішити за рахунок більш ретельного підбору діапазону і форми високочастотного сигналу, який генерується пристроєм SkinTrack.

Розумні годинники і деякі смартфони мають не такі вже й великі екрани. Коли ви намагаєтеся щось натиснути на цьому екрані, ваш палець блокує якщо не всю область екрану, то більшу його частину” – розповідає Жерадо Лепут (Gierad Laput), студент- випускник, який брав участь в розробці системи SkinTrack, – “Наш пристрій дозволяє вирішити дану проблему і надати користувачеві максимальну зручність при використанні його пристроїв.

І на закінчен
ня слід зазначити, що дана технологія буде продемонстрована широкій громадськості в рамках конференції Conference on Human Factors in Computing, яка буде проходити в найближчі дні в Сан-Хосе, Каліфорнія.

Відео SkinTrack

Джерело

Додати коментар