PCM

Дослідницька лабораторія IBM Research оголосила про здійснення прориву в розробці нового типу комп’ютерної пам’яті на фазових переходах (PCM). У перспективі технологія IBM дозволить електронним пристроям перейти від модулів оперативної пам’яті і флешнакопичувачів, які швидше зношуються і виходять з ладу, до швидкого і надійного типу зберігання даних.PCM (phasechange memory) – це новий, енергонезалежний тип оптичного зберігання інформації, який працює за допомогою зміни властивостей халькогенідного скла (таким же чином дані зберігаються на перезаписуваних дисках Bluray) шляхом застосування електричного струму до PCMкомірок.

Раніше можливості пам’яті з фазовим переходом були обмежені через неможливість записати більше одного біта інформації в комірку. Однак вчені IBM, з’ясувавши, як кристали реагують на високі температури, змогли знайти спосіб зберігання трьох бітів даних в кожніій комірці пам’яті. Відкриття є дуже важливим, “оскільки при цій щільності ціна PCM буде значно нижчою, ніж DRAM, і ближчою до флеш, сказали в компанії.

Більш того, PCM в рази швидше традиційної флешпам’яті і DRAM (динамічної оперативної пам’яті з довільним доступом). Поєднання постійної пам’яті і PCM дозволить істотно підвищити швидкодію мобільних пристроїв. Наприклад, операційна система мобільного телефону може зберігатися в PCM, скорочуючи час завантаження до декількох секунд“, йдеться в прес-релізі IBM.

Від PCM виграють і дата-центри, які зможуть швидше обробляти величезні масиви інформації, пов’язані з “хмарними” обчисленнями, фінансовими транзакціями і машинним навчанням. У порівнянні зі звичайною флеш-пам’яттю, якої вистачає приблизно на 3 тисячі циклів запису, PCM здатна витримати до 10 мільйонів операцій.Джерело

Залишити відповідь