Макромолекула

З вірусними інфекціями важко боротися через здатність вірусів мутувати і розвивати опірність до тих чи інших видів лікарських препаратів, через це такі віруси, як Ебола і вірус Зіка, являють собою глобальну загрозу для людства. “Паличкою-виручалочкою” в справі боротьби з вірусами небезпечних захворювань може стати макромолекула, розроблена вченими з компанії IBM Research спільно з дослідниками сінгапурського Інституту біоінженерії і нанотехнологій. Ця макромолекула атакує і вражає більшість з відомих вірусів відразу трьома різними способами.Макромолекула – це складна полімерна молекула, що складається з декількох частин, кожна з яких має своє власне функціональне призначення. Ретельний підбір функцій “антивірусної” макромолекули дозволяє їй успішно боротися з вірусною інфекцією, навіть тією, яка в ході мутацій придбала стійкість до лікарських препаратів.

Першою зброєю розробленої макромолекули є компонент, який буквально притягує до себе віруси, електростатично зчіплюючись з білками на їх поверхні. Окремі макромолекули можуть зчепитися з декількома вірусами, позбавляючи останніх можливості атакувати і заражати здорові клітини організму.

Також до складу макромолекули входить манноза – моносахарид, який певним чином пов’язаний з імунноцитами, клітинами імунної системи організму. Цей моносахарид діє точно так, як він діє в складі імуноцитів, зупиняючи віруси від зараження клітин. І третім компонентом макромолекули є частина, яка нейтралізує pH-рівні, створювані вірусами усередині клітин, що блокує здатність вірусів до самовідтворення.

Ефективність роботи нової макромолекули була перевірена на віруси найпоширеніших і небезпечних типів, вірусі грипу, Еболи, Марбурга і ентеровіруса 71. Але найбільш примітним є те, що жоден з типів вірусів не продемонстрував можливості розвитку опірності дії макромолекули.

В найближчому майбутньому дослідники збираються розробити на базі нових макромолекул противірусні препарати, які будуть включатися до складу миючих засобів і пральних порошків. А в більш довгостроковій перспективі все це може стати основою вакцин абсолютно нового типу, які будуть ефективно протидіяти всім без винятку категоріям вірусних інфекцій.“Ми створили універсальну противірусну макромолекулу, яка може” зайнятися навіть найпідступнішими з вірусів. Вона буде вражати вірус і блокувати зараження незалежно від довжини ланцюжка мутацій, через які пройшов вірус” – розповідає доктор І Ян Янг (Dr Yi Yan Yang) з сінгапурського Інституту біоінженерії і нанотехнологій, – “Нова макромолекула абсолютно нешкідлива для нормальних здорових клітин, а застосування препарату повністю безпечне.

Джерело

Залишити відповідь