Лікарі назвали шість непотрібних частин тіла

Людству знадобилося шість мільйонів років, щоб пройти шлях від перших людиноподібних до людей, якими ми зараз є. Не дивно, що за такий довгий термін наша фізіологія зазнала значних змін, але не завжди на краще. У нашому тілі можна знайти певні органи, які колись справно виконували свої функції, але зараз в них відпала потреба.
Вчений Ендрю Рочфорд вирішив скласти рейтинг найбільш непотрібних органів.Копчик

Людям більше не потрібні хвости, оскільки ми можемо прекрасно тримати рівновагу і без них. Проте, у більшості ссавців на якомусь етапі розвитку з’являється хвіст, навіть якщо потім він зникає. Десь з 5 по 8 тиждень після зачаття у ембріона розвивається те, що в утробі матері виглядає як хвіст, але на час народження він втягується в хребці.

Чоловічі соски

По суті, у чоловіків вони залишаються тільки тому, що потенційно вони могли б бути жінками. Хлопчики і дівчатка протягом перших 60 днів розвиваються в утробі матері приблизно однаково. Після цього у носія хто хромосоми Y починає вироблятися тестостерон і у нього виростають чоловічі статеві органи замість жіночих. Але до цього моменту у них вже сформувалися соски і, оскільки вони не завдають господареві ніякої шкоди, вони не відсіялися в результаті природного відбору.

Зуби мудрості

Наші щелепи з плином часу стали набагато менші. Більшість вчених погоджуються, що вони зменшилися тому, що ми перестали жувати сирі овочі і жорстке м’ясо. Історично склалося так, що люди раніше не дбали про зуби так само, як ми робимо це зараз, тому люди швидше їх втрачали, і в роті звільнялося місце для зубів мудрості.

Третя повіка

У самому кутку очей поруч з носом є шматочок шкіри, який насправді там не потрібен. Ця складка називається semilunaris або миготливою мембраною. У птахів і рептилій це додаткові напівпрозорі повіки, які захищають їхні очі від пилу або вологи, при цьому дозволяючи господарям нормально бачити.

Хапальний рефлекс

Якщо дати дитині будь-який предмет, т
о
вона відразу ж схопить його. Коли люди були більш волохатими, діти могли триматися за шерсть батьків (як роблять мавпи). Це означало, що мати займалася справами і у неї були обидві руки вільні.М’язи за вухами

У нас є група м’язів, які дозволяють нам ворушити вухами. Однак на відміну від деяких тварин, таких як мавпи і кішки, яким необхідно рухати вухами туди-сюди для кращої чутності, у нас вуха і так справляються зі своїм завданням, тому ці м’язи атрофувалися в процесі еволюції.

Джерело

Залишити відповідь