Компанія Google розробила власний спеціалізований процесор

На конференції Google I/O Сундар Пічаї (Sundar Pichai), генеральний директор компанії Google, оголосив про те, що фахівцями компанії був розроблений і успішно випробуваний спеціалізований ASIC-процесор (Application-Specific Integrated Circuit), призначений для реалізації систем штучного інтелекту на базі багаторівневих нейронних мереж. Ці нейронні мережі є симбіозом з програмного і апаратного забезпечення, які можуть навчитися виконувати певні завдання шляхом аналізу великих масивів вихідної інформації. Компанія Google вже використовує системи штучного інтелекту на базі нейронних мереж для розпізнавання об’єктів на зображеннях, розпізнавання голосових команд і для перекладу тексту з однієї мови на іншу. І в недалекому майбутньому впровадження штучного інтелекту зможе докорінно змінити роботу пошукової системи Google.Розроблений Google ASIC-процесор носить назву Tensor Processing Unit, TPU. Таку назву йому було дано із-за системи TensorFlow, програмної платформи, яка реалізовує функції глибинного машинного навчання і самонавчання. Восени минулого року керівництво Google зробило доступним код TensorFlow під однією із загальнодоступних ліцензій, тепер будь-яка людина і будь-яка компанія може використовувати цю платформу в своїх власних цілях і навіть вносити в неї модифікації на свій розсуд. Однак, компанія Google не дає доступу до своїх напрацювань на базі TensorFlow, але зацікавлені в цьому люди можуть використовувати все це, задіявши свої власні обчислювальні потужності або програми хмарних сервісів Google.

Компанія Google є далеко не єдиною, яка веде власні розробки в напрямку використання штучного інтелекту і технологій глибинного машинного навчання для забезпечення роботи власних сервісів мережі Інтернет. У цьому напрямку працюють і інші гіганти цієї індустрії, включаючи Facebook, Microsoft і Twitter. Кожна з компаній створює свій власний набір апаратнопрограмних засобів, але в більшості випадків їх основою є системи на базі високопродуктивних графічних процесорів GPU від компанії Nvidia. Крім цього для створення нейронних мереж досить часто використовуються масиви програмованих матриць логічних елементів (Field Programmable Gate Arrays, FPGA), які можуть бути запрограмовані і перепрограмовані для оптимального і швидкого вирішення певних задач.

Компанія Google розробила власний спеціалізований процесор

Новий процесор TPU може встановлюватися на місце для стандартного жорсткого диску і він забезпечує “на порядки більшу ефективність роботи на ват енергії, що витрачається при обробці завдань машинного навчання і самонавчання”, в порівнянні з іншими апаратними рішеннями. Перші зразки процесорів TPU з’явилися вже більше року тому і протягом останнього року вони проходили всебічне тестування в серверних стійках одного з датацентрів компанії. Після успішного завершення програми тестування і попереднього навчання ці процесори протягом 22 днів використовувалися для забезпечення і прискорення роботи одного з реальних хмарних сервісів.Все вищесказане вказує на те, що в майбутньому компанія Google не буде використовувати чіпи від Nvidia і Intel, або, принаймні, буде використовувати їх в набагато меншій кількості. В даний час чіпи компанії Intel є основним типом “двигунівобладнання датацентрів компанії Google, і перспектива втратити такого замовника, як Google, є предметом серйозного занепокоєння з боку керівництва Intel. Цілком ймовірно, що керівництво компанії Intel незабаром прийме рішення про розробку свого власного подібного ASIC-процесора, який може вийти більш вдалим, ніж у Google, адже у компанії Intel є за плечима величезний обсяг багаторічного досвіду розробок в даній області.

Джерело

Залишити відповідь