Cello

Нова мова програмування, досить подібна мові програмування комп’ютерів, дає дослідникам в руки новий інструмент, що дозволяє створювати біологічні логічні схеми, що функціонують прямо всередині живих клітин. Поки за допомогою цієї мови, яка отримала назву Cello, вчені створили найпростіші біологічні ланцюги, але пізніше можуть бути створені вельми і вельми складні ланцюги і схеми, які дозволять мікроорганізмам діагностувати захворювання, самостійно виробляти необхідні лікарські препарати і самознищується після виконання поставлених завдань.Подібні технології можуть виявитися корисними не тільки в області охорони здоров’я, їх можна використовувати в багатьох інших областях, включаючи сільське господарство. Насадження сільськогосподарських культур можуть бути оброблені запрограмованими бактеріями, які виробляють інсектициди в разі виявлення шкідників.

Програмуючи бактерій, ви використовуєте текстовий мову програмування точно так, як ви програмуєте комп’ютер або мікроконтролер – розповідає Крістофер Войт (Christopher Voigt), професор Массачусетського технологічного інституту, – “Текст вихідної програми перетворюється в послідовність ДНК, яка синтезується будь-яким з доступних методів і поміщається всередину живої клітини .

 

Cello

Крістофер Войт і його колеги з університету Бостона і Національного інституту Стандартів і Технологій за допомогою мови Cello створили ряд біологічних логічних ланцюжків, що перетворюють бактерії в датчики рівня освітленості, температури, кислотності, концентрації кисню і деяких інших параметрів навколишнього середовища. Крім цього, вони вже створили найбільшу в своєму роді біологічну логічну схему, яка містить сім базових логічних елементів і складається з послідовності 12 тисяч основ ДНК.Нова мова біологічного програмування Cello є однією з перших в її роді і у неї є хороший шанс стати стандартом дефакто в області розробки біологічних схем. Завдяки наявності цієї мови біологічні схеми можуть створюватися досить швидко, що прискорить процедуру перевірки їх працездатності. І ще одним плюсом на користь мови Cello є те, що група професора Крістофера Войта збирається зробити її відкритою і доступною для використання всіма, хто потребує таких інструментів.

Джерело

Залишити відповідь