virus

Все більше результатів досліджень в галузі мікробіології вказує на те, що по відношенню до організму однієї людини більш доречний термін “ми”, ніж термін “я”. Тіло кожної людини не є відокремленою формою життя, в ньому присутні кілька складних і різноманітних екосистем мікроорганізмів, які мають глибокий вплив на наше існування. Наше здоров’я і самопочуття не просто визначаються правильністю функціонування клітин нашого організму, це в достатній мірі, залежить ще й від функціонування трильйонів невидимих ​​”жителів” тіла людини.Крім усього вищесказаного, ДНК, що міститься в клітинах нашого тіла, не є виключно нашою. Понад вісім відсотків від загальної кількості генома є не людським, це сліди древніх вірусів. І вчені постійно продовжують “викопувати” нові ланцюжки вірусного коду, що міститься в ДНК, який за певних умов може впливати на наше життя.

Під час останніх досліджень вчені з Медичної школи університету Тафтса (Tufts University) провели аналіз генома з зразків, узятих більш ніж у 2500 чоловік, і виявили 19 нових вірусних ланцюжків, сегментів вірусного коду, про які не було відомо раніше. Велика частина коду цих ланцюжків з’явилася в геномі предків людини не раніше, ніж 670 тисяч років тому, і майже всі вони є слідами давно поринутих в небуття вірусних частинок. Однак, згідно з результатами досліджень, ці фрагменти генетичного коду можуть впливати на зародження і розвиток захворювань типу раку і аутоімунних хвороб, які залежать від складу людського генома.

Найцікавішим фактом є те, що дослідникам вдалося виявити сегмент вірусного коду, який зовсім не був пошкоджений в результаті мутацій. Цей сегмент, який має назву Xq21, є всього лише другим відомим повним вірусним кодом, виявленим в геномі людини, і він, за деяких умов, може активізуватися, аби відродити до життя стародавній вірус.

“Дуже схоже, що те, що нам вдалося виявити, здатне відтворити стародавній інфекційний вірус. Якщо це виявиться правдою, то ми отримаємо шанс досліджувати вірусну епідемію, що розгорталась в дуже далекому минулому “- розповідає Джон Коффин (John Coffin), вірусолог з університету Тафтса.

В даний час вчені проводять дослідження, спрямовані на з’ясування того, чи можна за допомогою сегменту вірусного коду створити повністю функціональний вірус.

Для пошуків ділянок вірусного коду вчені використовували два нових методи аналізу ДНК, що дозволяють виявити точки, в яких людська ДНК з’єднується з вірусною ДНК, спотворюючи загальний генетичний код. В результаті цього не тільки було знайдено 19 нових вірусних сегментів, а й були отримані докази існування ще 17 сегментів вірусного коду, що послужило свого роду індикатором працездатності нових методів.Звичайно, ще далеко не все вірусні сегменти, що ховаються в геномі людини, виявлені в даний час. Деякі з сегментів були знайдені лише в декількох геномах, а інші в 75 відсотках досліджуваних геномів. Провірус Xq21, який ховається в Xхромосомах, було виявлено всього в 44 зразках.

“Багато дослідників давно намагалися зв’язати ці ендогенні вірусні елементи з раком та іншими захворюваннями. Але головною проблемою є те, що ми знайшли і вивчили лише малу частину цих вірусних послідовностей “- розповідає Захарі Уїльямс (Zachary Williams), провідний дослідник, Розроблений нами новий метод дозволить не тільки виявляти, а й вивчати древній вірусний код, який є сміттям в нашому геномі .

Джерело

Залишити відповідь