Вченим вперше вдалося спостерігати і контролювати функціонування новонароджених нейронів живого мозку

Протягом досить довгого часу вважалося, що людина отримує всю кількість нейронів, клітин головного мозку, в момент народження, і ця кількість поступово зменшується протягом його життя. Зараз вченим вже відомо, що певні ділянки мозку продовжують виробляти нові нейрони і переважна більшість цих нейронів “народжується” в гіпокампі, області, яка має форму морського коника і яка відіграє важливу роль в основних когнітивних функціях мозку. І недавно вченим з Медичного центру Колумбійського університету вдалося вперше сфотографувати процес народження нових нейронів, що протікає в живому мозку піддослідної тварини. А подальші дослідження в даному напрямку можуть дати людям нові методи лікування деяких неврологічних і психічних захворювань.Для того, щоб отримати можливість спостерігати за новонароджениминейронами вченим довелося вдатися до кількох хитрощів. По-перше, вони впровадили в мозок піддослідної тварини імплантат, що містить крихітний мікроскоп. А по-друге, вони провели генні зміни піддослідних тварин так, що всі новонароджені нейрони були здатні світитися в момент їхньої активності.

“Те, що нам довелося зробити, є досить складним через те, що для цього потрібно проведення відразу декількох тонких операцій розповідає Майкл Дрю (Michael Drew), нейробіолог з Техаського університету в Остіні, Складність об’єднання цих методів є поясненням тому, чому раніше ніхто не зміг отримати зображення нових нейронів, народжених в мозку дорослої істоти .

Використовуючи функції пристроюімплантату і генні модифікації піддослідних тварин, вчені провели ряд експериментів, в яких на тварин здійснювалися
різні
впливи як позитивного, так і негативного характеру, наприклад, слабкі удари струмом. В результаті цього за рахунок новонароджених нейронів в мозку тварин сформувалися стійкі реакції на всі ці дії.

Після цього, вчені за допомогою методів оптогенетики деактивували всі нові нейрони, в результаті чого тварини були не в змозі виявити відмінності між позитивними і негативними впливами. Вони відчували переляк навіть, від тих впливів, до яких вони звикли і від яких вони раніше отримували задоволення.Дані спостереження говорять про те, що новонароджені нервові клітини є важливою частиною деяких функцій пам’яті та обробки інформації про набутий раніше досвід. Саме ці нейрони дозволяють тваринам відокремлювати спогади один від одного і реагувати на них порізному пишуть вчені.

І на закінчення слід зазначити, що результати даних досліджень мають важливе значення для розуміння природи і пошуків нових методів лікування деяких типів хвороб і розладів. Адже в разі депресії або шизофренії у хворих спостерігаються знижені темпи “народжуваності” нових нейронів, “а більшість препаратів-антидепресантів стимулює виробництво нових нейронів в гіпокампі” – розповідає Майкл Дрю, – “зараз ми вже можемо починати думати про нові методи лікування розладів, готуючи собі грунт для нових спостережень, досліджень і експериментів.

Джерело

Залишити відповідь