MARVEL

Для того, щоб виконати складні операції на мозку людини, лікарям необхідно чітко бачити дуже дрібні деталі всього того, з чим їм доводиться мати справу. Пристрій, який допоможе хірургам розібратися в хитросплетіннях нервових тканин, було розроблено фахівцями з Лабораторії НАСА з вивчення реактивного руху (NASA Jet Propulsion Laboratory, JPL) і Каліфорнійського технологічного інституту. Це пристрій, мініатюрна камера-ендоскоп MARVEL (Multi Angle Rear Viewing Endoscopic tooL), дозволить лікарям проводити операції на мозку більш швидко і більш безпечно для пацієнта.Камера MARVEL є однією з найменших тривимірних камер у світі, вона розроблена для мінімізації інвазивності хірургії головного мозку – розповідає Херіш Менохара (Harish Manohara), науковий керівник проекту з боку JPL.

Камера MARVEL має зовнішній діаметр в 4 міліметри, а її довжина становить 15 міліметрів. Вона встановлена на кінці рухомої гнучкої шиї“, яка може повертатися на кут до 120 градусів, що досить непогано для будь-якого автоматизованого ендоскопа. Використання такої камери дозволить уникнути проведення обширної краніотомії, процедури, в ході якої хірурги знімають великі ділянки черепної коробки для того, щоб отримати доступ до тканин головного мозку.

MARVEL

Але унікальною в камері MARVEL є її стереоскопічна система. Звичайно, на світі існують і інші стереоскопічні ендоскопи, але в більшості з них використовується по дві камери, що не дуже добре впливає на розміри і рухливість цих пристроїв. У камери MARVEL є всього один об’єктив, але вона здатна створювати тривимірні зображення за рахунок наявності у неї двох апертур, закритих різними комбінаціями червоних, зелених і синіх світлофільтрів. Також до складу камери MARVEL входить спеціальне джерело світла, яке випромінює світло всіх шести діапазонів довжин хвиль, які пропускають вищевказані с
вітлофільтри.
І таке спектральне розділення дозволяє отримувати два різних зображення, з яких потім синтезується єдине стереоскопічне зображення.

В даний час дослідники продемонстрували перший робочий дослідний зразок камери MARVEL, а їх наступним кроком стане розробка чергового зразка, який буде відповідати всім вимогам американського Управління з контролю за продуктами і ліками (US Food and Drug Administration, FDA) до подібних пристроїв. Крім цього, конструкція камери зазнає кілька змін, які зроблять зручнішим її застосування під час проведення реальних операцій на мозку.А в більш далекій перспективі камери типу MARVEL можуть знайти застосування в дослідженнях космосу. Мініатюрні стереоскопічні камери, встановлені на невеликих роботах, дозволять отримувати тривимірні знімки геологічних особливостей космічних об’єктів, що розкривають усі їх деталі на мікроскопічному рівні.

Джерело

Залишити відповідь