Штучний інтелект

Спеціалізована система штучного інтелекту, створена програмістами і вченими з японського Національного інституту інформатики (National Institute of Informatics), здала багатодисциплінарний університетський вступний іспит. При проходженні цього стандартизованого тесту система набрала 511 балів з 950 можливих, для порівняння, середній результат в Японії становить 416 балів. І будь ця програма живою людиною, вона отримала б 8 шансів з 10 на те, щоб бути прийнятою як студент в один з 441 приватних і 33 державних вищих навчальних закладів цієї країни.Розробка цієї системи штучного інтелекту була розпочата в 2011 році, в рік, коли суперкомпьютеру IBM Watson вдалося перемогти у вікторині Jeopardy! її колишніх чемпіонів Кена Дженнінгса (Ken Jennings) і Бреда Раттера (Brad Rutter). На перших етапах японська програма демонструвала досить посередні результати, набагато нижчі середнього рівня. Але її нинішній варіант особливо досяг успіху в галузі математики та історії, там, де на запитання існують чіткі прямі відповіді. Система поки ще “плаває” в галузі експериментальної фізики та деяких інших областях, в яких потрібні сприйняття і обробка складної інформації, написаної на природній мові.

Система штучного інтелекту була розроблена в рамках більш масштабного проекту, що має назву Todai Robot Project. Кінцевою метою цього проекту є створення інтелектуального робота, досить розумного для того, щоб зуміти поступити в Токійський університет, один з найпрестижніших японських вищих навчальних закладів, який називають японським Гарвардом“. І досягти цього планується до 2021 року.

Слід зазначити, що програма Todai Robot Project є не єдиним подібним проектом у світі. Щось подібне збираються реалізувати в майбутньому і творці системи штучного інтелекту суперкомп’ютера IBM Watson. А ще одна система американського виробництва цього року впоралася зі здачею академічного оціночного тесту SAT і з вирішенням завдань з геометрії з задачника 11-го класу.Тим не менш, успіх японських дослідників є ще одним доказом, що системи управління роботів в майбутньому здобудуть високий інтелект, що дозволить їм сприймати природниу розмовну мову, розпізнавати текст і інформацію на зображеннях. А володіння доступом до великих баз даних і знань дозволить їм знаходити відповіді на поставлені складні питання і виробляти рішення, які будуть керувати їхніми діями.

Джерело

 

Залишити відповідь