Клітини з відредагованим геномом

Лейла Річардс (Layla Richards), однорічна дівчинка з Великобританії стала першою людиною в світі, на якій був успішно випробуваний новий метод боротьби з раком, що полягає у використанні спеціально розроблених імуноцитів, клітин з відредагованим геномом. Використання цих клітин, спроектованих і виготовлених за допомогою технології, розробленої фахівцями з госпіталю ГрейтОрмонд-Стріт (Great Ormond Street Hospital, GOSH), призвело до ремісії лейкемії, поставивши дівчинку на шлях до її повного одужання.“Оскільки це було першим разом в історії, коли використовувалися клітини з відредагованим геномом, ми абсолютно не були впевнені в результаті нового методу лікування– розповідає професор Пол Веіс (Professor Paul), директор відділення трансплантації кісткового мозку в GOSH і головний лікар Лейли Річардс , – Лейкемія Лейли була настільки агресивна, що отриманий нами результат можна з упевненістю назвати дивом”.

Гостра лімфобластна лейкемія (гострий лімфобластний лейкоз, Acute Lymphoblastic Leukemia) є одним з найбільш поширених дитячих форм лейкемії, і це захворювання було діагностоване у Лейли у віці 14 тижнів. Було проведено лікування за допомогою хіміотерапії та трансплантації кісткового мозку, але щоразу хвороба поверталася. Родина дівчинки була поставлена ​​перед вибором, змиритися з неминучим або випробувати новий експериментальний метод лікування. Природно, що батьки дали свою згоду на експериментальне лікування. “Наша дівчинка була хвора і постійно відчувала сильний біль. Ми не могли просто дивитися на її муки і дали свою згоду на використання нового методу” – розповідає Ешлі Річардс (Ashleigh Richards), батько Лейли Річардс.

Для проведення лікування дослідники взяли у здорового донора лейкоцити Т-типу та відредагували їх геном так, що вони були націлені виключно на пошуки і боротьбу зі злоякісними клітина
ми
лейкемії. Ці клітини, що отримали назву UCART19, були введені в організм Лейли і через кілька тижнів лікарі зафіксували факт ремісії захворювання.Незважаючи на настільки гучний перший успіх, медики налаштовані дуже обережно по відношенню до нового експериментальному методу. Згідно їх думки, буде потрібно ще безліч додаткових досліджень і випробувань, але навіть, отримані зараз результати виглядають вельми багатообіцяюче. “Ми тільки випробували новий метод на одній дівчинці і ми повинні бути обережні в обіцянках, що це все стане універсальним варіантом лікування для абсолютно всіх дітей” – розповідає Уосім Кезім (Waseem Qasim), професор з Інституту Дитячого Здоров’я (Institute of Child Health), – “Але в будь-якому випадку, це досягнення є величезним кроком у використанні технологій генної інженерії, і якщо новий метод спрацює і по відношенню до інших дітей, це в майбутньому стане дієвим засобом боротьби з лейкемією та іншими видами онкологічних захворювань”.

Джерело

 

Залишити відповідь