Нова мініатюрна гіперспектральна камера дозволить вам побачити невидиме для людського ока

kamera

Оскільки звичайні камери обробляють світло видимого діапазону, то знімки, які вони створюють, максимально наближені до того, що ми бачимо нашими власними очима. Але існує й особливий клас камер, які називаються гіперспектральними камерами, які обробляють світло в більш широкому діапазоні спектра, показуючи нам речі, які неможливо побачити неозброєним оком.
До останнього часу такі камери були досить громіздкі, дорогі, і їх застосування могли дозволити собі тільки вчені, військові та медики. Однак, така ситуація скоро зміниться оскільки дослідники з Вашингтонського університету і компанії Microsoft Research розробили і виготовили зразки мініатюрної і недорогої гіперспектральної камери споживчого класу, яка може бути вбудована в смартфон або портативний комп’ютер.kamera

Ця камера, що отримала нехитру назву HyperCam, випромінює і вловлює відбите світло в 17 різних діапазонах довжин хвиль світла, охоплюючи видиму область електромагнітного спектра повністю і захоплюючи майже інфрачервону область. Після створення знімка, процесор камери проводить порівняння звичайного RGBзнімка об’єкта і знімка в розширеному діапазоні, виявляючи ті особливості, які невидимі людському оку. І результат такої обробки проявляється у вигляді кінцевого складного зображення, що генерується цією камерою.Так які ж речі може показати нам гіперспектральна зйомка? Приміром, камера може побачити малюнок кровоносних судин під шаром шкіри або визначити ступінь зрілості фруктів. Під час тестування камера HyperCam змогла ідентифікувати 25 людей з точністю в 99 відсотків по малюнку їх кровоносних судин. А ступінь зрілості 10 типів фруктів була визначена з 94-процентною точністю. Подібні обчислення,основані на знімках, зроблених звичайною камерою, можуть забезпечити точність максимум в 62 відсотки.

kamera

Реалізація технологій гіперспектральної зйомки у вигляді окремої цифрової камери може коштувати порядку 800 американських доларів за умови їх масового виробництва. Однак, сама камера, яку можна вбудувати в смартфон або комп’ютер, може обійтися в суму близько 50 доларів. Але перш, ніж це стане можливим, буде потрібна додаткова мініатюризація її конструкції і деякі модифікації, які допоможуть гіперспектральній камері працювати в умовах яскравого світла.

Над подібним проектом працюють і дослідники з Тель-авівського університету, однак завдання, які вони збираються вирішувати за допомогою своєї камери, будуть дещо іншими. Вони розробляють мініатюрну камеру для смартфонів, яка зможе ідентифікувати унікальні електромагнітні підписи різних хімічних речовин, і це дозволить дізнатися хімічний склад практично будь-якого матеріалу, що потрапив у поле зору гіперспектральної камери.

Джерело

Додати коментар